iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 10. 2015
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

12 hlasů
8232
zhlédnutí

Události, komentáře

Stav české ekonomiky — Evropská migrační tíseň — Vojenské přehmaty — Mynářův rozklad — Kauza Peroutka — Ukrajina týden bez výstřelu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stav české ekonomiky

  1:07 do playlistu

  Stav české ekonomiky
  Jak je na tom aktuálně čeká ekonomika? A jak ovlivní český automobilový průmysl skandál Volkswagenu? Zeptáme se ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka /ČSSD/.

 • Stalo se
 • Evropská migrační tíseň

  14:19 do playlistu

  Evropská migrační tíseň
  Jednotný názor na další kroky v uprchlické krizi zní od českého prezidenta i vlády. Ministr vnitra má na zítřejším jednání s unijními kolegy odmítnout trvalý systém rozdělování běženců mezi jednotlivé evropské země. Pokud nové kvóty přesto projdou, má se Česko podle Miloše Zemana bránit žalobou. A s tím už souhlasí i někteří členové kabinetu. Hosty budou europoslanec Jaromír Štětina /nestr./ a předseda senátního výboru pro záležitosti EU Václav Hampl /nestr./.

 • Vojenské přehmaty

  27:53 do playlistu

  Vojenské přehmaty
  Lékaři bez hranic požadují sestavení nezávislé mezinárodní komise, která by vyšetřila sobotní útok na nemocnici v afghánském Kunduzu. Teprve pak by se rozhodli, zda vznést obvinění u soudu. Incident totiž považují za válečný zločin. Nejde přitom ani zdaleka o první vojenský přehmat. Téma pro vojenského a bezpečnostního analytika, publicistu Lukáše Visingra.

 • Mynářův rozklad

  34:25 do playlistu

  Mynářův rozklad
  Důvodů, proč prezidentův kancléř Vratislav Mynář nedostal prověrku na stupeň přísně tajné, je podle zjištění České televize hned několik. Mezi nimi i zatajený soud kvůli nehodě v opilosti. Mynář dnes podal k Národnímu bezpečnostnímu úřadu rozklad. Víc řekne redaktor ČT Jiří Hynek.

 • Stalo se
 • Kauza Peroutka

  42:00 do playlistu

  Kauza Peroutka
  Prezident Zeman včera naznačil, že cenzurovaný článek v Přítomnosti z roku 1938 může být stopou k zatím nenalezenému Peroutkově výroku o tom, že Hitler je gentleman. Jenže dnes literární historici tuto verzi našli a zveřejnili – a slovo gentleman tam není. Probereme s vědeckým pracovníkem Ústavu pro českou literaturu Petrem Píšou.

 • Ukrajina týden bez výstřelu

  48:26 do playlistu

  Ukrajina týden bez výstřelu
  Na východní Ukrajině pokračuje stahování zbraní z frontové linie. Proces, který dohodli státníci takzvané normandské skupiny minulý týden v Paříži, má trvat celkem jednačtyřicet dnů. A zdá se, že opatření opravdu fungují. Podle ukrajinského prezidenta Petra Porošenka nepadl na frontě po celý týden jediný výstřel. Hosty budou ukrajinská opoziční politička, protiválečná aktivistka Viktoria Šilova a ředitel Fondu Borise Jelcina Alexandr Drozdov.

Přehrát vše