iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 9. 2015
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
2265
zhlédnutí

Události, komentáře

Zákon o státním zastupitelství — Vztahy Ruska a Spojených států — Den srdce

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zákon o státním zastupitelství

  0:11 do playlistu

  Zákon o státním zastupitelství
  Několikrát odkládaný zákon o státním zastupitelství je hotov, výhrady části žalobců i poslanců ale zůstávají. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán věří, že vláda návrh schválí na přelomu roku. Norma mimo jiné zjednodušuje strukturu státních zastupitelství, posiluje nezávislost žalobců a také jejich odpovědnost. Co konkrétně se změní? Kde je ideální hranice nezávislosti žalobců? A o co se vlastně ve skutečnosti hraje? Diskutovat budou ministr spravedlnosti Robert Pelikán /nestr. za ANO/, místopředseda poslaneckého klubu ČSSD, stínový ministr spravedlnosti Jan Chvojka a publicista MF DNES Luděk Navara.

 • Stalo se
 • Vztahy Ruska a Spojených států

  29:33 do playlistu

  Vztahy Ruska a Spojených států
  V OSN se po dvou letech setkali prezidenti Barack Obama a Vladimir Putin. Na valném shromáždění se nejdříve ostře kritizovali, pak spolu téměř dvě hodiny mluvili o krizi na Ukrajině nebo konfliktu v Sýrii. Blízkému východu se v projevu hodlá věnovat i Miloš Zeman – v sídle světové organizace vystoupí kolem půlnoci. A premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se v New Yourku zúčastnili mimořádného summitu o terorismu. Téma pro ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynka Kmoníčka, bývalého náčelníka Generálního štábu AČR, generála v záloze Jiřího Šedivého a politického geografa FSV UK Martina Riegla.

 • Stalo se
 • Den srdce

  52:31 do playlistu

  Den srdce
  Přes tisíc transplantací srdce v Praze a víc než pět set v Brně. Mimořádně náročný zákrok provádějí čeští lékaři už jednatřicet let – poprvé to bylo 31. ledna 1984. A dnes si společně s pacienty připomněli světový Den srdce. Hostem bude přednosta Kardiocentra IKEM Jan Pirk.

Přehrát vše