iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 9. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3768
zhlédnutí

Události, komentáře

Povinné kvóty schváleny — Kleslová končí ve vedení ANO — Postih za trenýrky nad Hradem

57 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Povinné kvóty schváleny

  0:10 do playlistu

  Povinné kvóty schváleny
  Ministři vnitra osmadvacítky schválili povinné kvóty pro přerozdělení 120 tisíc uprchlíků, a to i přes jasný nesouhlas Česka, Slovenska, Rumunska a Maďarska. Polsko nakonec s ostatními státy V4 nehlasovalo. Finsko se zdrželo. Slovenský premiér už prohlásil, že rozhodnutí nebude respektovat a je připraven vstoupit do sporu s EU. Co rozhodnutí ministrů vnitra znamená? Bude se jím Česká republika řídit? A proč Polsko země V4 nepodpořilo? Pokusíme se získat aktuální komentář od ministra vnitra Milana Chovance, který se právě vrací do ČR, ve studiu budou senátor a exministr vnitra František Bublan /nestr. za ČSSD/ a italský velvyslanec v ČR Aldo Amati. Do Bruselu a Varšavy se spojíme se zpravodaji ČT Bohumilem Vostalem a Josefem Pazderkou.

 • Stalo se
 • Postih za trenýrky nad Hradem

  45:16 do playlistu

  Postih za trenýrky nad Hradem
  Miloš Zeman navrhl odvolat šéfa hradní ochranky Petra Dongrese - reaguje tak na sobotní akci skupiny Ztohoven, která vyměnila prezidentskou vlajku za rudé trenýrky. Podle hlavy státu ochranka selhala. Odvolat jejího ředitele ale může jen policejní prezident Tomáš Tuhý, ten se chce s Dongresem ve čtvrtek sejít. Téma pro Františka Bublana /nestr. za ČSSD/, senátora a bývalého ředitele civilní rozvědky.

 • Kleslová končí ve vedení ANO

  51:13 do playlistu

  Kleslová končí ve vedení ANO
  Radmila Kleslová rezignovala na post místopředsedkyně hnutí ANO. Už podle svých slov nechce být hromosvodem pro mediální útoky novinářů vůči hnutí. Kleslová se vzdala pozice těsně před večerním jednáním předsednictva ANO o jejím údajném nátlaku na dozorčí radu polostátní firmy ČEZ. Téma okomentuje Patrik Eichler z Deníku Referendum.

Přehrát vše