iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 9. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

10 hlasů
5272
zhlédnutí

Události, komentáře

Jak rozdělovat uprchlíky? — Spojenecký konvoj — Prezident o rozpočtu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jak rozdělovat uprchlíky?

  0:07 do playlistu

  Jak rozdělovat uprchlíky?
  Předseda Evropské komise představil nový plán na řešení uprchlické krize. Členské země by si měly rozdělit dalších 120 tisíc uprchlíků. Kvóty pro 40 tisíc žadatelů o azyl představil Brusel už v květnu. Jean-Claude Juncker zároveň slíbil posílení vnějších hranic – a varoval, že v Evropské unii je mezi státy málo jednoty. Česko dál trvá na principu dobrovolnosti. Skutečně Evropská unie ví, co dělat s migrační vlnou? Jsou kvóty tím správným řešením? A jak přimět osmadvacítku k jednotě? Do Štrasburku se spojíme se zpravodajem ČT Bohumilem Vostalem. Diskutovat budou předseda zahraničního výboru sněmovny, předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, europoslanec Petr Mach /Svobodní/, předseda výboru pro evropské záležitosti sněmovny, místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík a státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

 • Stalo se
 • Spojenecký konvoj

  36:10 do playlistu

  Spojenecký konvoj
  Do Česka dorazila první část amerického konvoje mířícího z bavorské základny na cvičení do Maďarska. Předvoj hlavního konvoje, který republikou projede v neděli a pondělí, má za úkol trasu do Maďarska vyzkoušet. V ruzyňských kasárnách se vojáci setkali s premiérem Bohuslavem Sobotkou a generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem. Z Vyškova, kam se vojáci následně přesunuli, se přihlásí redaktor ČT Michal Cagala. Ve studiu budou předseda výboru pro evropské záležitosti sněmovny, místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík a člen sněmovního výboru pro obranu Stanislav Mackovík /KSČM/.

 • Fokus
 • Prezident o rozpočtu

  52:00 do playlistu

  Prezident o rozpočtu
  Vláda začala řešit nejdůležitější zákon roku – tedy rozpočet na rok 2016. Projednávání se osobně zúčastnil i prezident Miloš Zeman. Návrh pochválil a slíbil, že ho – pod podmínkou zachování sedmdesátimiliardového schodku – podepíše. Naopak pravicová opozice ho kritizuje. Okomentuje Radko Kubičko z Českého rozhlasu.

Přehrát vše

Související