iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 9. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2844
zhlédnutí

Události, komentáře

Migrační vlna nepolevuje — Vyhlídky ekonomiky — Zemanův poločas — Státní úředníci

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Migrační vlna nepolevuje

  0:06 do playlistu

  Migrační vlna nepolevuje
  Příliv uprchlíků do Evropy nezpomaluje – Makedonie hlásí nový rekord. Včera do země přijelo 7000 syrských běženců. Na další nápor se tak připravuje hlavně Maďarsko, vstupní země Unie na takzvané balkánské cestě. Ta přitom v poslední době slyší z Evropy kritiku za styl, jakým se staví k uprchlíkům i za to, že spolu s Českem, Slovenskem nebo Polskem odmítá kvóty na přerozdělení uprchlíků mezi členskými zeměmi.My se na aktuální náladu na hranicích Evropy budeme ptát naší zahraniční zpravodajky Dany Zlatohlávkové a širší souvislosti okomentuje vedoucí týmu geomigrace Přírodovědecké fakulty UK Dušan Drbohlav.

 • Stalo se
 • Vyhlídky ekonomiky

  25:28 do playlistu

  Vyhlídky ekonomiky
  Česko zažívá ekonomický boom, vysoká růstová čísla si připisuje průmysl, stavebnictví i obchod, nezaměstnanost je druhá nejnižší v Evropě a s počty nových pracovníků navíc rostou i jejich platy. O tom jak dlouho Česku vydrží příznivá vlna, co by ji mohlo ohrozit a co si teď tuzemská ekonomika může dovolit si popovídáme s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem /ČSSD/ a místopředsedou hospodářského výboru sněmovny Františkem Laudátem /TOP09/.

 • Zemanův poločas
 • Státní úředníci

  49:46 do playlistu

  Státní úředníci
  Dál snižovat statistiky o nezaměstnanosti se chystá i stát, který chce příští rok nabrat přes 12 000 pracovníků – z toho skoro polovinu učitelů. Tisíce lidí ale posílí také ministerstvo vnitra, kvůli zvýšeným nárokům resortu v souvislosti s uprchlickou krizí, ale i novým služebním zákonem. Vládní náborové plány a jejich souvislosti probereme s náměstkem ministra vnitra pro státní službu Josefem Postráneckým.

Přehrát vše

Související