iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 7. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2463
zhlédnutí

Události, komentáře

Blankou 20. září — Krizový vládní plán proti suchu — Střet zájmů — Klokánci bez dotace

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Blankou 20. září

  0:08 do playlistu

  Blankou 20. září
  Tunelem Blanka se řidiči mají poprvé projet 20. září. Poslední termín se tak posunul ještě o pět dní. Všechny navlhlé kabely už se podařilo vyměnit. Rozhodčí soud dnes zároveň Praze uložil, že má zaplatit 183 milionů firmě IDS, která v Blance vykonává stavební dozor. Po městu vymáhala 300 milionů zhruba za tři a půl roku práce. Opravdu už je avizovaný termín otevření definitivní? A o kolik se projekt nakonec prodraží? Diskutovat budou náměstek primátorky hl. m. Prahy pro dopravu Petr Dolínek /ČSSD/ a místostarostka Prahy 6 Petra Kolínská /SZ/.

 • Stalo se
 • Krizový vládní plán proti suchu

  17:12 do playlistu

  Krizový vládní plán proti suchu
  Vláda schválila koncepci, která by měla vést k lepšímu hospodaření s vodou. Jejím cílem je zpracování dlouhodobé strategie, kterou stát pomůže zajistit dostatek vody při předpokládané změně klimatu. Materiál společně předložili ministr zemědělství Marian Jurečka a ministr životního prostředí Richard Brabec. Téma pro zástupce náměstka ministra zemědělství ze sekce vodního hospodářství Pavla Punčocháře a hydrogeologa Zbyňka Hrkala.

 • Střet zájmů

  32:00 do playlistu

  Střet zájmů
  Politici by měli podávat majetková přiznání už při nástupu do funkce. Předávat by je měli do sjednoceného registru, který má vést ministerstvo spravedlnosti. Počítá s tím novela zákona o střetu zájmů. Probereme s předkladatelem návrhu, ministrem pro lidská práva, šéfem Legislativní rady vlády Jiřím Dienstbierem /ČSSD/.

 • Stalo se
 • Klokánci bez dotace

  45:53 do playlistu

  Klokánci bez dotace
  Klokánky zatím mimořádnou dotaci nedostanou. Vláda se nedohodla na podpoře Fondu ohrožených dětí, který zařízení pro nezletilé v tísni provozuje. Kabinet chce po organizaci konkrétní plán, jak bude hospodařit. Podaří se Klokánkům dostat z finančních problémů? A kdo za ně může? Hostem bude ředitelka Odboru ochrany práv dětí z Ministerstva práce Kateřina Šlesingerová a předseda Fondu ohrožených dětí, ředitel Klokánku v Praze 10 Jan Vaněk.

Přehrát vše

Související