iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 7. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
3302
zhlédnutí

Události, komentáře

Boj o rozpočet 2016 — Turci proti Kurdům, nebo Islámskému státu? — Česká města jako ráj pro cyklisty?

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Boj o rozpočet 2016

  0:09 do playlistu

  Boj o rozpočet 2016
  Vláda představila zástupcům podnikatelů a odborů návrh státního rozpočtu na příští rok. Zaměstnavatelé plán ministra financí podporují, chtějí mít ale přehled o útratách státu za externí služby. Naopak odbory považují návrh za restriktivní, schodek by podle nich mohl být i vyšší než sedmdesát miliard. S ministry chtějí ještě probrat navýšení platů státních zaměstnanců. O rozpočtu na příští rok budou diskutovat předseda ČMKOS Josef Středula, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar a ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

 • Krátce
 • Turci proti Kurdům, nebo Islámskému státu?

  28:22 do playlistu

  Turci proti Kurdům, nebo Islámskému státu?
  Na Blízkém východě pokračuje napětí kvůli tureckým náletům. Turecko kromě útoků na takzvaný Islámský stát cílí i na pozice Kurdů v Iráku a zřejmě také v Sýrii, kde jejich bojovníci islamistům často jako jediní úspěšně čelí. Zítra se situací v regionu bude zabývat Severoatlantická aliance na mimořádném zasedání. Téma pro bývalého náčelníka Generálního štábu AČR, generála v záloze Jiřího Šedivého a redaktora ČT Pavla Novotného.

 • Česká města jako ráj pro cyklisty?

  42:34 do playlistu

  Česká města jako ráj pro cyklisty?
  Ministerstvo dopravy chystá zásadní novinky pro cyklisty – mezi nimi hlavně vymezení takzvaných cyklistických ulic. V nich by auta mohla jezdit maximálně dvacetikilometrovou rychlostí a lidé na kole by měli přednost. Jsou česká města připravena na nápor cyklistů? A hrozí, že se na úkor kol zpomalí ostatní doprava? Hosty budou 1. náměstek ministra a státní tajemník Ministerstva dopravy Tomáš Čoček, Vratislav Filler z iniciativy Auto*mat a vedoucí oddělení rozvoje dopravy Magistrátu hlavního města Prahy Jaroslav Mach.

Přehrát vše

Související