iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 6. 2015
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
4218
zhlédnutí

Události, komentáře

Wagenknecht odchází — Řecko – krok vpřed krok vzad — Jak přijímat uprchlíky? — Neuvěřitelný příběh Mortena Storma — Kam až sahá poslanecká imunita?

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Wagenknecht odchází

  0:10 do playlistu

  Wagenknecht odchází
  Lukáš Wagenknecht končí na ministerstvu financí – odejde k 26. červnu. Nabídku Andreje Babiše na funkci politického náměstka nepřijme. Šéf státní kasy Wagenknechta z pozice náměstka odvolal minulý týden. A to jen pár dní před tím, než začne platit další část zákona o státní službě, která mimo jiné znesnadní právě odvolávání odborných náměstků. Proč funkci politického náměstka, o němž ministr mluví jako o svém nejbližším spolupracovníkovi, nechce? Lukáš Wagenknecht bude hostem Událostí, komentářů. Komentář připojí David Klimeš z Hospodářských novin.

 • Stalo se
 • Řecko – krok vpřed krok vzad

  20:34 do playlistu

  Řecko – krok vpřed krok vzad
  Dohoda mezi Aténami a jejich věřiteli se opět vzdaluje. Premiér Tsipras protistranu silně kritizuje za to, že nepřijala jeho poslední návrh reforem a požaduje v něm další změny. Spory mohou uhladit ministři financí eurozóny, kteří jednají v Bruselu. S detaily se přihlásí zpravodaj ČT Bohumil Vostal.

 • Jak přijímat uprchlíky?

  25:53 do playlistu

  Jak přijímat uprchlíky?
  Česko přijme dobrovolně stovky uprchlíků, povinné kvóty ale dál odmítá. Takový mandát dala vláda premiérovi Bohuslavu Sobotkovi pro zítřejší unijní summit. Prezident Miloš Zeman ale prohlásil, že by stát neměl přijímat žádné migranty z kulturně odlišných zemí. Jak by tedy Česko mělo přijímat uprchlíky? A co s těmi, kteří přijdou načerno? Probereme se státním tajemníkem pro evropské záležitosti Tomášem Prouzou a Pavlem Novotným ze zahraniční redakce ČT.

 • Neuvěřitelný příběh Mortena Storma

  42:08 do playlistu

  Neuvěřitelný příběh Mortena Storma
  Konvertoval k islámu, navázal kontakt s Al-Káidou a v září 2001 oslavoval útoky teroristů na Světové obchodní centrum. Později přešel na druhou stranu – stal se agentem CIA a pomohl s likvidací několika radikálů. Spolu s bývalým zpravodajem BBC a CNN pak napsal knihu. S bývalým džihádistou, agentem CIA Mortenem Stormem a novinářem Timem Listerem nabídneme exkluzivní rozhovor.

 • Kam až sahá poslanecká imunita?

  52:08 do playlistu

  Kam až sahá poslanecká imunita?
  Půlroční podmínka pro bývalého poslance Otto Chaloupku platí. Ústavní soud zamítl jeho stížnost, v níž se domáhal vynětí z pravomoci policie a soudů s ohledem na poslaneckou imunitu. Někdejší zákonodárce dostal trest za výroky o Romech na sociálních sítích. Téma pro ústavního právníka Marka Antoše.

Přehrát vše