iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 6. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2759
zhlédnutí

Události, komentáře

Boj o limity — Řecko nad propastí? — Návrat na Bajkonur

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Boj o limity

  0:11 do playlistu

  Boj o limity
  Na dvou desítkách míst dnes lidé protestovali proti prolomení těžebních limitů. Akci svolala občanská iniciativa Limity jsme my a jejím cílem je mimo jiné zachování obce Horní Jiřetín. Mají se kvůli uhlí bourat domy? A je to nutné? Diskutovat budou ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek /ČSSD/, bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík /LES/ a publicista Jaroslav Šonka.

 • Stalo se
 • Řecko nad propastí?

  26:40 do playlistu

  Řecko nad propastí?
  Po dvou letech začala v Řecku znovu vysílat veřejnoprávní televize. A tamní nejvyšší správní soud zároveň označil za protiprávní škrty v důchodech. Oba kroky jdou přitom proti dalším úsporám, kterými mezinárodní věřitelé podmiňují záchranu země před bankrotem. Odboráři také obsadili v Aténách ministerstvo financí a vyvěsili plakát: Krváceli jsme dost! Jak moc je dohoda o splácení dluhů ohrožena? Probereme s publicistou, odborníkem na Německo a EU Jaroslavem Šonkou, komentátorkou Echo24.cz Lenkou Zlámalovou a politologem a publicistou Thomasem Kulidakisem.

 • Stalo se
 • Návrat na Bajkonur

  50:29 do playlistu

  Návrat na Bajkonur
  Vesmírná loď Sojuz úspěšně přistála v Kazachstánu. Zpozdila se, když ztratila orientaci – nejspíš kvůli chybnému povelu ze Země. Italská astronautka v tříčlenné posádce tak překonala dosavadní rekord v délce pobytu ženy ve vesmíru, kde strávila 199 dní. O návratu lodi Sojuz i budoucnosti vesmírného programu budeme mluvit s ředitelem České kosmické kanceláře Janem Kolářem.

Přehrát vše