iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 6. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
5194
zhlédnutí

Události, komentáře

Konec kouření v restauracích? — Boj o evidenci tržeb — Stěhování archivu

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Konec kouření v restauracích?

  0:09 do playlistu

  Konec kouření v restauracích?
  V restauracích a barech si kuřáci od příštího roku nejspíš nezapálí. Ministři odsouhlasili takzvaný protikuřácký zákon, jehož cílem je hlavně omezit kouření u mladých lidí. Lékaři změny vítají – restauratéři se bouří. Zákon zřejmě čeká velká bitva ve sněmovně. Ministr zdravotnictví očekává bouřlivou debatu a počítá s desítkami pozměňovacích návrhů. Je dobré zakázat kouření v českých hospodách? Sníží se díky tomu počet kuřáků? Nebo je to jen nepotřebné omezení? Hosty budou náměstkyně ministra zdravotnictví, místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová, předsedkyně pražských zastupitelů ODS Aleksandra Udženija, chirurg Pavel Pafko a hudebník a písničkář Stanislav Wabi Daněk.

 • Stalo se
 • Boj o evidenci tržeb

  33:37 do playlistu

  Boj o evidenci tržeb
  Vláda dala zelenou i další zásadní změně, a to elektronické evidenci tržeb. Do rozpočtu má přinést miliardy korun. Pravicová opozice předlohu kritizuje a ve sněmovně plánuje obstrukce. Jsou registrační pokladny potřeba? Nebo jde jen o zbytečnou komplikaci pro podnikatele? Diskutovat budou ministr zemědělství, 1. místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka a předsedkyně pražských zastupitelů ODS Aleksandra Udženija.

 • Stalo se
 • Stěhování archivu

  51:42 do playlistu

  Stěhování archivu
  Ze zámku v německém Schwarzenbergu se do Česka vrací zbývající část archivu exilového Československého dokumentačního střediska nezávislé literatury. Spolu s ní do země přijíždí i jeden ze zakládajících členů, historik Vilém Prečan, který přijde v závěru pořadu.

Přehrát vše

Související