iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 3. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4282
zhlédnutí

Události, komentáře

Řecko slibuje reformy. Znovu — Školy bez automatů na sladkosti — Energetické spojenectví v Evropě

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Řecko slibuje reformy. Znovu

  0:08 do playlistu

  Řecko slibuje reformy. Znovu
  Bruselský summit špiček Evropské unie je věcí minulosti, pochybnosti o setrvání Řecka v eurozóně ale zůstávají. Splácení řeckého dluhu bylo hlavním tématem dnešních jednání lídrů osmadvacítky. Pokus premiéra Tsiprase přesvědčit evropské politiky o vůli Atén reformovat tamní ekonomiku ale zřejmě nevyšel. O aktuální situaci ve studiu okomentují ekonom a analytik Miroslav Zámečník a Kostas Tsivos z Univerzity Karlovy.

 • Stalo se
 • Školy bez automatů na sladkosti

  25:24 do playlistu

  Školy bez automatů na sladkosti
  Ministerstvo školství vyrazilo do boje s nadváhou tuzemských žáků a studentů. Školský zákon má doplnit vyhláška, která zakazuje provozování automatů na bramborové lupínky, perlivé limonády a jiné nezdravé potraviny ve školách. Nejen o tom, jak se takové opatření ujme v praxi, budou diskutovat senátoři Zdeněk Berka a Václav Hampl a historik Martin Franc.

 • Fokus: Krvavé jaro 1945 v Česku
 • Energetické spojenectví v Evropě

  46:10 do playlistu

  Energetické spojenectví v Evropě
  Nejvyšší představitelé zemí osm-a-dvacítky v Bruselu podpořili vznik energetické unie. Projekt by měl zajistit levnou a bezpečnou energii a snížit evropskou závislost na dováženém plynu z Ruska. Z tématu energetické unie chce premiér Bohuslav Sobotka udělat prioritu českého předsednictví Visegrádské skupiny. To začíná v polovině roku. Pozvání k tématu přijali Lenka Kovačovská z ministerstva průmyslu a Martin Sedlák z Aliance pro energetickou soběstačnost.

Přehrát vše

Související