iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 3. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
3447
zhlédnutí

Události, komentáře

Útok v Tunisu — Prezidentova cesta do Ruska — Prolomení limitů těžby: jak pomoct severu? — Překvapení izraelských voleb

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Útok v Tunisu

  0:08 do playlistu

  Útok v Tunisu
  Devatenáct lidí, včetně sedmnácti zahraničních turistů zemřelo při útoku teroristů na národní muzeum v Tunisu. Jsou mezi nimi Poláci, Španělé, Němci a Italové. Bezpečnostním jednotkám se podařilo dva útočníky zabít, tři jsou na útěku. Šéfka unijní diplomacie Mogeriniová obvinila z útoku Islámský stát. Skončí tato země, kde začalo takzvané arabské jaro, podobně jako Sýrie nebo Libye? A nebo je tuniská občanská společnost silnější než džihádisté? Hostem bude bývalý velvyslanec v Tunisku Jaromír Přívratský a arabista, islamolog Petr Pelikán.

 • Fokus
 • Prezidentova cesta do Ruska

  19:25 do playlistu

  Prezidentova cesta do Ruska
  Premiér Bohuslav Sobotka souhlasí s cestou prezidenta do Moskvy na oslavy sedmdesátého výročí konce druhé světové války. Účast na akci už ale kvůli ukrajinské krizi odřekla většina představitelů Evropské unie. Zdá se, že z evropských lídrů dorazí – kromě Zemana – pouze slovenský premiér Robert Fico, řecký premiér Tsipras a kyperský prezident Anastasiadis. Opravdu cesta odporuje současné zahraniční politice Evropské unie, jak tvrdí pravicová opozice? Diskutovat budou senátor Hassan Mezian /ČSSD/, místopředseda ODS, senátor Miloš Vystrčil a místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

 • Prolomení limitů těžby: jak pomoct severu?

  35:35 do playlistu

  Prolomení limitů těžby: jak pomoct severu?
  O prolomení těžebních limitů na severu Čech má rozhodnout nezávislá studie, kterou si nechává zpracovat ministerstvo průmyslu. Podle šéfa resortu Jana Mládka má ukázat, jestli se finančně vyplatí. Na základě jejích výsledků pak vláda rozhodne. Jak reálné tedy prolomení limitů těžby v současnosti je? A jak pomoct severočeskému regionu, pokud horníci přijdou o práci? Téma pro ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka /ČSSD/ a starostku Litvínova Kamilu Bláhovou /ANO/.

 • Stalo se
 • Překvapení izraelských voleb

  52:37 do playlistu

  Překvapení izraelských voleb
  V parlamentních volbách v Izraeli zvítězil pravicový Likud dosavadního premiéra Benjamina Netanjahua. Získal čtvrtinu ze 120 parlamentních křesel. Výsledek mu umožní sestavit většinovou koaliční vládu. Předvolební průzkumy přitom předpovídaly těsnější výsledky. Nakolik bude pro Netanjahua těžké vytvořit koalici? A co úspěch Likudu znamená pro budoucnost Izraele a jeho vztahy s Evropou a Amerikou? Zeptáme se komentátora Jana Fingerlanda z Českého rozhlasu.

Přehrát vše