iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 2. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
2627
zhlédnutí

Události, komentáře

Zásadní sněm — Růst ekonomiky — Uprchlíci před branami — Budoucnost Řecka

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zásadní sněm

  0:31 do playlistu

  Zásadní sněm
  Hnutí ANO čeká volební víkend – na historicky třetím sněmu si zvolí nové vedení. Andrej Babiš působí v pozici šéfa neochvějně a nemá protikandidáta. Na čtyři křesla místopředsedů ale aspiruje rovných 13 kandidátů. A pět jich cílí na post prvního místopředsedy. Čeká nás v příštím týdnu nové hnutí ANO? Odpoví předseda Andrej Babiš a Jaroslava Jermanová, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny, společně s bývalým členem hnutí Ondřejem Soukupem a Václavem Dolejším, redaktorem Hospodářských novin.

 • Růst ekonomiky

  29:35 do playlistu

  Růst ekonomiky
  Češi začali utrácet a ekonomika na to zareagovala. V posledním čtvrtletí rostla o jedno a půl procenta – rychleji než odhadovali statistici. Ekonomiku také pozdvihl automobilový průmysl a strojírenství. Oproti předchozím kvartálům ale růst HDP zpomalil - kvůli nižší zahraniční poptávce. Pozvání do studia přijal Jan Skopeček, ekonomický expert občanských demokratů.

 • Uprchlíci před branami

  37:25 do playlistu

  Uprchlíci před branami
  Na hranicích Evropy čekají miliony uprchlíků, kteří vidí svoji budoucnost v některé ze zemí Evropské unie. Ale od loňského roku se dala do pohybu i migrační vlna uvnitř kontinentu. Tisíce Kosovanů například ilegálně přecházejí přes srbsko-maďarskou hranici. Ve studiu přivítáme kromě poslankyně Jermanové také místopředsedkyni sněmovního výboru pro obranu Janu Černochovou.

 • Stalo se
 • Budoucnost Řecka

  53:04 do playlistu

  Budoucnost Řecka
  Kabinet premiéra Tsiprase zažívá první protivládní demonstrace – v noci se ozvali demonstranti, kterým vadí nové reformy. Německý parlament dnes ale úsporné kroky ocenil a i přes výhrady některých poslanců odsouhlasil další čtyři měsíce finanční pomoci Aténám. Jaká je budoucnost Řecka? Vydrží vládě její odhodlání i ve světle nespokojených voličů? Pokusíme se odpovědět s publicistou Jaroslavem Šonkou.

Přehrát vše

Související