iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 2. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
3451
zhlédnutí

Události, komentáře

Šílený útok v Uherském Brodě — Vítězný únor — Boj za lidská práva

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Šílený útok v Uherském Brodě

  0:00 do playlistu

  Šílený útok v Uherském Brodě
  Obyvatelé Uherského Brodu uctili památku obětí včerejší tragédie. Policisté mezitím dál vyšetřují okolnosti střelby v místní restauraci. Útočník tam zabil osm lidí a pak sebe. Zastupitelé města schválili finanční pomoc pozůstalým a vyhlásili také sbírku. Co se den po šíleném útoku ví? Udělal někdo chybu? Dalo se tragédii nějak zabránit? Hosty budou senátor, bývalý ministr vnitra František Bublan /ČSSD/, senátor, starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar /KDU-ČSL/, senátor, starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa /ODS/, policejní psycholog Lubomír Češek a prezident a výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek.

 • Vítězný únor

  41:46 do playlistu

  Vítězný únor
  Přesně před 67 lety se v tehdejším Československu chopili moci komunisté. Prezident Edvard Beneš podlehl 25. února 1948 nátlaku Klementa Gottwalda a přijal demise demokratických ministrů. Na téma se zaměří Lukáš Dolanský. Připomene také vpád okupačních vojsk v roce 1968 a nabídne rozhovor s bratrem Jana Zajíce, který se na protest proti nastupující normalizaci upálil 25. února 1969.

 • Boj za lidská práva

  48:44 do playlistu

  Boj za lidská práva
  Před devíti lety se na veřejnosti objevily zprávy o tom, že vzestup čínské transplantační chirurgie jde ruku v ruce s masivním uvězňováním lidí spojených s hnutím Falun Gong. Čínské nemocnice byly obviněny z toho, že zneužívají vězně svědomí jako nedobrovolné dárce. V závěru Událostí, komentářů přivítáme bývalého kanadského tajemníka pro Asii a bojovníka za dodržování lidských práv v Číně Davida Kilgoura.

 • Stalo se

Přehrát vše

Související