iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 2. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3245
zhlédnutí

Události, komentáře

Ministryně Válková končí — Soumrak Úsvitu — Soukromé vs. veřejné vysoké školy — Zeman na návštěvě Jordánska

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ministryně Válková končí

  0:24 do playlistu

  Ministryně Válková končí
  Helena Válková do čela resortu spravedlnosti nastoupila neochotně a na předem danou dobu – jeden rok. Ten nyní uplynul a Válková odchází. Tak podává výměnu v čele ministerstva šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Nahradit by odcházející Válkovou měl její stávající náměstek Robert Pelikán. A právě on bude prvním hostem dnešního vysílání. Situaci okomentuje také bývalý šéf resortu a europoslanec Jiří Pospíšil a komentátor Bohumil Pečinka.

 • Stalo se
 • Soumrak Úsvitu

  25:06 do playlistu

  Soumrak Úsvitu
  Opoziční Úsvit přímé demokracie se rozpadá – většina jeho poslanců a předsednictvo hnutí se dohodli na založení nové politické strany. Paralela na rozkol Věcí Veřejných a vznik LIDEM se nelíbí hlavně Tomio Okamurovi, který v nově vznikající straně nemá mít žádnou významnou funkci. Ke komentátorovi Pečinkovi se přidá předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch.

 • Stalo se
 • Soukromé vs. veřejné vysoké školy

  43:13 do playlistu

  Soukromé vs. veřejné vysoké školy
  Do řešení situace na Univerzitě Jana Amose Komenského se zapojil i ministr školství Marcel Chládek. Studenti posledního ročníku oboru speciální pedagogika mohou dostudovat – pod dohledem garantů z jiných univerzit. Zbylé tisícovce chce Chládek vyjednat prodloužení akreditace do konce roku. Jak je české školství připraveno na situaci, kdy Alma Mater přestane zvládat svoje povinnosti a studenti musí jinam? Diskutovat budou rektor Metropolitní univerzity Michal Klíma a bývalý rektor Univerzity Karlovy, senátor Václav Hampl.

 • Zeman na návštěvě Jordánska

  51:59 do playlistu

  Zeman na návštěvě Jordánska
  Plnou podporu v boji proti Islámskému státu vyjádřil Miloš Zeman jordánskému králi. Do Ammánu přicestoval jako první západní prezident po vraždě jordánského pilota islámskými radikály. Jordánsko od té doby výrazně zesílilo útoky na pozice Islámského státu. Pozvání do studia přijal bývalý velvyslanec v Turecku Tomáš Laně.

Přehrát vše