iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 12. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4750
zhlédnutí

Události, komentáře

Vrácený zákon o DPH — Dopady sankcí na Rusko — Středoevropští prezidenti v Praze — Protesty v Hongkongu — Kde končí právo na soukromí?

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vrácený zákon o DPH

  0:08 do playlistu

  Vrácený zákon o DPH
  Poslanci půjdou ještě těsně před Vánoci do práce. Senát jim vrátil novelu zákona o DPH. Norma zavádí kontrolní výkazy pro plátce daně z přidané hodnoty – a senátoři u nich chtějí rozlišit lhůty pro firmy a živnostníky. Zároveň navrhli odložit zavedení jednadvacetiprocentní sazby DPH pro prodej stavebních pozemků až na rok 2016. Přehlasuje sněmovna horní komoru Parlamentu? Hostem bude místopředseda rozpočtového výboru Jan Volný /ANO/ a ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

 • Stalo se
 • Dopady sankcí na Rusko

  18:09 do playlistu

  Dopady sankcí na Rusko
  Rusko silně pociťuje dopad západních sankcí. Premiér Dmitrij Medvěděv přiznal, že země přišla od června o desítky miliard dolarů. Trápí ji také stálý propad rublu, ale i absence západního zboží na pultech. Je to cíl západních politiků nebo si za to Moskva může sama? Diskutovat budou bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda /KDU-ČSL/ a bývalý velvyslanec v Moskvě Jaroslav Bašta. Komentář připojí Lenka Zlámalová z Echo24.cz.

 • Středoevropští prezidenti v Praze

  36:59 do playlistu

  Středoevropští prezidenti v Praze
  Česko hostí summit prezidentů visegrádské čtyřky, Slovinska a Rakouska. Hlavním tématem je rozvoj dopravní infrastruktury ve střední Evropě. Jaký je smysl tohoto politicko-ekonomického uskupení v rámci Evropské unie? A budou se řešit i česko-polské vztahy narušené ostrými prohlášeními obou stran ke kontrole potravin nebo sporné reklamě? Téma pro Michala Kořana z Ústavu mezinárodních vztahů.

 • Protesty v Hongkongu

  40:00 do playlistu

  Protesty v Hongkongu
  Hromadným zatýkáním ukončila policie protesty za demokratické volby v Hongkongu. Zároveň rozebrala poslední barikády v centru města. Ještě než vypršelo ultimátum, sešlo se tam deset tisíc lidí. Do Událostí, komentářů přijde novinářka, účastnice protestů Vanessa Leung.

 • Stalo se
 • Kde končí právo na soukromí?

  50:09 do playlistu

  Kde končí právo na soukromí?
  Ochrana osobních údajů platí i na záběry kamer z veřejných míst – rozhodl soudní dvůr Evropské unie. Podle něj se ale musí zohlednit i zájem ochrany majetku a zdraví. Soud řešil případ muže z Třebíče, který pomocí kamery na svém domě odhalil vandaly. Jeden z nich si ale stěžoval na nezákonnost pořízení nahrávky a majitel kamery dostal pokutu. Kde tedy končí právo na soukromí a začíná právo na ochranu majetku? Zeptáme se zástupce veřejného ochránce práv Stanislava Křečka.

Přehrát vše