iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 11. 2014
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2590
zhlédnutí

Události, komentáře

Praha má primátorku — Boj o Ferguson — Protikuřácký zákon — Exkluzivní rozhovor

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Praha má primátorku

  0:10 do playlistu

  Praha má primátorku
  Adriana Krnáčová je novou pražskou primátorkou. Hlas jí dalo všech třiatřicet zastupitelů koalice, kterou tvoří ANO, ČSSD a Trojkoalice. Už od včerejška má nové vedení i brněnský magistrát – primátorem se stal Petr Vokřál z ANO. Hnutí tak ovládá dvě největší česká města. Jsou to pevné koalice, které vydrží celé čtyři roky? A budou města fungovat jako firmy? Hostem bude primátor Brna Petr Vokřál /ANO/ a zveme také primátorku Prahy Adrianu Krnáčovou /ANO/. Komentář připojí Jindřich Šídlo z Hospodářských novin a politolog Petr Just.

 • Telegraficky
 • Boj o Ferguson

  27:52 do playlistu

  Boj o Ferguson
  Přestože druhá noc nepokojů v americkém Fergusonu byla klidnější než ta předchozí, násilnosti pokračovaly. Policie zadržela čtyři desítky lidí. Protesty se navíc rozšířily do dalších 170 měst. Co je příčinou narůstajícího napětí mezi etniky a posilování extremismu? Probereme s Kryštofem Kozákem z katedry amerických studií Institutu mezinárodních studií FSV UK a odborníkem na extremismus z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Miroslavem Marešem.

 • Telegraficky
 • Protikuřácký zákon

  41:37 do playlistu

  Protikuřácký zákon
  Ministerstvo zdravotnictví chce zakázat kouření v restauracích, kde se vaří. Návrh, který zpřísňuje podmínky v pohostinství, ale vzalo zpátky k dopracování. A s tím také další podmínky pro prodej tabáku i alkoholu. Co přesně by se mělo změnit? A jaký bude mít případný zákaz kouření dopad na podnikatele? Diskutovat budou místopředseda TOP 09, bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger a prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek.

 • Exkluzivní rozhovor

  52:21 do playlistu

  Exkluzivní rozhovor
  Třímilionová Litva patří aktuálně k největším kritikům Ruska. Moskva teď odpovídá zadržováním litevských aut a kamionů na hranici. Proč zaujímá Vilnius tak tvrdý postoj vůči svému sousedovi? I na tuto otázku odpoví litevský ministr zahraničí Linas Linkivičius.

Přehrát vše

Související