iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 10. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
2895
zhlédnutí

Události, komentáře

Ukrajina před parlamentními volbami — Rok od sněmovních voleb — Exkluzivní rozhovor — Festival dokumentů v Jihlavě

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ukrajina před parlamentními volbami

  0:31 do playlistu

  Ukrajina před parlamentními volbami
  Ukrajinu čekají v neděli předčasné parlamentní volby. Hlavním favoritem je uskupení Blok současného prezidenta Petra Porošenka – podle průzkumů má podporu třiceti procent voličů. Kampani dominují témata bezpečnosti země, udržení celistvosti a energetického konfliktu s Ruskem. Co budou víkendové parlamentní volby znamenat pro Ukrajinu? Konec ústavního provizoria, nebo jen další dějství konfliktu? A kudy vlastně povede hranice mezi Západem a Východem? Do Kyjeva se spojíme se zpravodajem Josefem Pazderkou, do Slavjansku s koordinátorkou pomoci na Ukrajině společnosti Člověk v tísni Kateřinou Kodysovou. Hosty budou místopředseda sněmovního výboru pro obranu Ivan Gabal /KDU-ČSL/, místopředsedkyně sněmovního výboru pro bezpečnost Zuzka Bebarová Rujbrová /KSČM/ a ukrajinistka Lenka Víchová.

 • Telegraficky
 • Rok od sněmovních voleb

  29:47 do playlistu

  Rok od sněmovních voleb
  Před rokem jsme volili své zástupce do poslanecké sněmovny. Její složení se pak výrazně změnilo. Nejsilnější zůstala ČSSD s padesáti poslanci, což je ale jen o tři víc, než má parlamentní nováček, hnutí ANO. Jak sněmovní volby překreslily politickou mapu? Diskutovat bude profesorka politologie VŠE Vladimíra Dvořáková a politolog Metropolitní univerzity Praha Petr Just.

 • Služební zákon od nového roku začne platit
 • Exkluzivní rozhovor

  45:25 do playlistu

  Exkluzivní rozhovor
  Bojovník za občanská práva Martin Luther King mladší změnil Ameriku. Od jeho legendárního projevu " Mám sen" uplynulo loni půl století. Jeho syn v otcových myšlenkách pokračuje a prosazuje nenásilnou formu protestů. Jak vzpomíná na otce? A jak hodnotí rasové napětí ve Spojených státech teď? Nabídneme s ním rozhovor.

 • Festival dokumentů v Jihlavě

  51:36 do playlistu

  Festival dokumentů v Jihlavě
  V Jihlavě odstartoval Mezinárodní festival dokumentárních filmů. Nabídne přes dvě stovky snímků z dvaačtyřiceti zemí. Dorazil na něj i režisér Godfrey Reggio, který představí kompletní retrospektivu svých děl a povede uměleckou dílnu. A bude hostem v závěru Událostí, komentářů.

Přehrát vše

Související