iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 10. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3194
zhlédnutí

Události, komentáře

Teroristický útok v Ottawě — Povinná maturita z matematiky? — Evakuace kvůli muničnímu skladu — Třicet let s transplantovaným srdcem — Exkluzivní rozhovor

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Teroristický útok v Ottawě

  0:09 do playlistu

  Teroristický útok v Ottawě
  Ovacemi ve stoje přivítali kanadští zákonodárci muže, který včera zabil útočníka v parlamentu a předešel masakru. Dvaatřicetiletý terorista předtím venku zastřelil vojáka. V tomto týdnu je to přitom už druhá podobná vražda. Země prověřuje napojení útočníků na islámské radikály. Jak hluboce útok zasáhl psychiku Kanaďanů? Změní se jejich otevřený vztah k menšinám? Spojíme se s zpravodajem Martinem Řezníčkem. Do studia přijde Magdalena Fiřtová z katedry amerických studií FSV UK.

 • Telegraficky
 • Povinná maturita z matematiky?

  23:55 do playlistu

  Povinná maturita z matematiky?
  Letošní deváťáci budou možná prvními studenty, kteří budou povinně maturovat z matematiky. Ministerstvo školství chce změnu zavést od roku 2019. Původně se počítalo s tím, že to bude o rok později. Šéf resortu Chládek nakonec ustoupil tlaku zaměstnavatelů a odborů. Proč má být maturita z matematiky povinná? A jsou na to studenti, učitelé a celý systém dostatečně připraveni? Diskutovat budou ministr školství Marcel Chládek /ČSSD/, spoluautor projektu Matematika s chutí Oldřich Botalík a předseda Asociace ředitelů gymnázií Jiří Kuhn.

 • Evakuace kvůli muničnímu skladu

  38:10 do playlistu

  Evakuace kvůli muničnímu skladu
  Stovky obyvatel Lipové a Vlachovic museli ráno opustit své domovy. Evakuace umožnila pyrotechnikům důkladnější průzkum areálu, ve kterém před týdnem explodoval muniční sklad. Hostem bude starostka Vlachovic Ludmila Nejedlá /KDU-ČSL/.

 • Třicet let s transplantovaným srdcem

  43:19 do playlistu

  Třicet let s transplantovaným srdcem
  Osmasedmdesátiletý Rudolf Sekava si připomíná třicet let od chvíle, kdy ho nové srdce vrátilo zpátky do života. Bývalý středoškolský učitel je nejdéle žijícím člověkem v České republice s transplantovaným srdcem. Probereme s kardiochirurgem pražského IKEMu Janem Pirkem.

 • Exkluzivní rozhovor

  50:11 do playlistu

  Exkluzivní rozhovor
  Do loňska vrchní velitel spojeneckých sil Severoatlantické aliance v Evropě. James Stavridis dohlížel na operace NATO v Afghánistánu, Libyi, Sýrii nebo na Balkáně. Co podle něj nejvíc ohrožuje současný svět? Jaká je nejúčinnější strategie v boji s teroristy? A co si on osobně odnesl z 11. září, které prožil přímo v Pentagonu? Nabídneme exkluzivní rozhovor.

Přehrát vše

Související