iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 10. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
2848
zhlédnutí

Události, komentáře

Povolební vyjednávání — Forum 2000 — Boj s ebolou — Czech press photo

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Povolební vyjednávání

  0:10 do playlistu

  Povolební vyjednávání
  Hnutí a strany, které uspěly v komunálních volbách, vyjednávají po celé republice o koalicích. Dohodnuto je třeba v Náchodě nebo Olomouci, kde vítězné hnutí ANO míří do opozice. Postup tamní ČSSD ale vyvolal spor mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a šéfem ANO Andrejem Babišem. Dohoda je na spadnutí i v Praze. Tady naopak ANO s ČSSD ladí program. Kdo získá kontrolu nad klíčovými městy? A jak ovlivní komunální politika politiku vysokou? Hostem bude kandidát na primátora Olomouce Antonín Staněk /ČSSD/, zvolený zastupitel ANO Patrik Nacher, lídr hnutí Žít Brno, zvolený zastupitel Matěj Hollan a zvolený zastupitel Petr Třešňák /Piráti/ z Mariánských Lázních, kde Piráti slaví historický úspěch. Komentář připojí politolog Bohumil Doležal a Jindřich Šídlo z Hospodářských novin.

 • Telegraficky
 • Forum 2000

  36:28 do playlistu

  Forum 2000
  Nespokojená demokracie – podtitul 18. ročníku konference Forum 2000. Připomíná čtvrt století od pádu železné opony. Účastní se dvě stovky hostů z řad státníků, akademiků nebo náboženských představitelů. Mezi nimi také socioložka, bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, která bude hostem Událostí, komentářů.

 • Boj s ebolou

  43:44 do playlistu

  Boj s ebolou
  Ministerstvo zdravotnictví zvažuje kvůli ebole zavedení letištních kontrol. Týkaly by se lidí, kteří přiletěli z rizikových zemí. Po vládě bude chtít také schválení speciálního cvičení zdravotníků v armádním Centru biologické ochrany v Těchoníně. Scénář pro řešení možného podezření na ebolu by na místě měly trénovat smíšené týmy armádních a civilních odborníků. Jak konkrétně? Probereme se státním tajemníkem Ministerstva obrany Danielem Koštovalem.

 • Telegraficky
 • Czech press photo

  50:36 do playlistu

  Czech press photo
  Konflikt na Ukrajině se stal stěžejním tématem letošního Czech Press Photo. Hlavním vítězem jubilejního dvacátého ročníku je Filip Singer. Všechny soutěžní snímky budou k vidění od 20. listopadu na Staroměstské radnici v Praze. Víc s porotcem soutěže, americkým fotografem, historikem umění Jamesem R. Huguninem.

Přehrát vše