iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 9. 2014
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2740
zhlédnutí

Události, komentáře

Poslanecká sněmovna — Peníze pro kulturu — Hrozba Islámského státu — Humanitární krize na východě Ukrajiny — Zrušené MS ve fotbale?

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Poslanecká sněmovna

  0:32 do playlistu

  Poslanecká sněmovna
  Jak vyřešit boj o místa ve školkách? Poslanci budou večer hlasovat o podmínkách zřízení jejich alternativy, takzvaných dětských skupin. Co nejdůležitějšího se dnes ve sněmovně odehrálo – spojíme se s redaktorem Filipem Horkým.

 • Peníze pro kulturu

  4:08 do playlistu

  Peníze pro kulturu
  Státu se daří získávat evropské peníze na obnovu velkých památek. Od roku 2010 proinvestoval tři miliardy korun. K dispozici má přitom z Bruselu další tři miliardy. Ty musí utratit do konce příštího roku. A ministerstvo kultury by navíc mělo mít příští rok navýšený rozpočet. Do čeho peníze investuje? Jak probíhají církevní restituce? A jaká je teď situace v Ústavu pro studium totalitních režimů? Otázky pro ministra kultury Daniela Hermana /KDU-ČSL/.

 • Hrozba Islámského státu

  17:36 do playlistu

  Hrozba Islámského státu
  Americko-arabská koalice zaútočila v noci na dnešek na cíle islámských radikálů v Sýrii. Zemřely při nich desítky islamistů. Cílem byly výcvikové tábory, velitelství, sklady a obrněné vozy. Syrská vláda o útocích věděla předem. Má se Evropa bát teroru? Má se bát vlastních občanů, kteří jsou na straně islamistů? Do Washingtonu se spojíme se zpravodajem Martinem Řezníčkem. Hostem bude předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeb Hassan Alrawi a předseda a výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty Radko Hokovský.

 • Telegraficky
 • Humanitární krize na východě Ukrajiny

  44:45 do playlistu

  Humanitární krize na východě Ukrajiny
  Humanitární situace na východě Ukrajiny zůstává kritická. Zkolabovala státní správa a už tři měsíce se nevyplácejí penze, mateřské ani další dávky. Diabetici, astmatici a další lidé závislí na lécích se ocitli v ohrožení života. Člověk v tísni plánuje před zimou pomoc s rekonstrukcí rozbombardovaných domů nebo rozsáhlý program ubytování uprchlíků. Víc řekne vedoucí humanitárních programů společnosti Člověk v tísni Marek Štys.

 • Telegraficky
 • Zrušené MS ve fotbale?

  53:03 do playlistu

  Zrušené MS ve fotbale?
  Další problém chystaného fotbalového mistrovství světa v Kataru. Podle bývalého předsedy Německého fotbalového svazu, současného člena výkonného výboru FIFA Theo Zwanzigera se vůbec neuskuteční. Proč? Probereme s šéfredaktorem Hattricku Pavlem Procházkou.

Přehrát vše

Související