iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 9. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3011
zhlédnutí

Události, komentáře

Skotské NE nezávislosti — Konec lékařských poplatků — Generál Pavel do vedení NATO? — Alibaba na burze — Husitská epopej

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Skotské NE nezávislosti

  0:08 do playlistu

  Skotské NE nezávislosti
  Skotsko zůstane součástí Velké Británie. Příznivci nezávislosti v referendu prohráli – nakonec o celých deset procent. Účast byla rekordní, k urnám přišlo pětaosmdesát procent voličů. Co bude dál? Kdy Skotsko dostane slíbené nové pravomoci? A jak referendum poznamená vztahy Skotů a Britů? Do Londýna se spojíme se zpravodajem Bohumilem Vostalem. Hostem bude publicista Alexandr Tomský a diplomatka Magda Vašáryová.

 • Telegraficky
 • Konec lékařských poplatků

  24:54 do playlistu

  Konec lékařských poplatků
  Zrušení třicetikorunových poplatků u lékařů a za recept míří ve sněmovně do třetího čtení. Opoziční ODS se nepodařilo prosadit vrácení vládní předlohy k diskusi do zdravotnického výboru. A poplatky tak zřejmě definitivně skončí. Je to správný krok? Diskutovat budou ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček /ČSSD/ a šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt.

 • Generál Pavel do vedení NATO?

  39:34 do playlistu

  Generál Pavel do vedení NATO?
  O víkendu se na summitu Severoatlantické aliance ve Vilniusu rozhodne, jestli náčelník generálního štábu české armády Petr Pavel obsadí druhý nejvyšší post v NATO. O funkci předsedy vojenského výboru se kromě něj uchází další dva kandidáti z Itálie a Řecka. S náčelníkem generálního štábu Petrem Pavlem nabídneme rozhovor.

 • Alibaba na burze

  42:18 do playlistu

  Alibaba na burze
  Největší čínský prodejce zboží přes internet Alibaba vstoupil na newyorskou burzu. Akcie zahájily obchodování růstem o pětatřicet procent. Firma získala emisí rekordních skoro 22 miliard dolarů a zařadí se tak mezi nejhodnotnější podniky na světě. Fenomén Alibaba probereme s Janem Kovalíkem, spolupracovníkem magazínu Reportér.

 • Telegraficky
 • Husitská epopej

  50:11 do playlistu

  Husitská epopej
  Vychází první díl další středověké ságy spisovatele Vlastimila Vondrušky. Tentokrát se autor zaměřil na období husitství. Dějem čtenáře provází dva bratranci: kališník a katolík. O husitství si budeme povídat se spisovatelem Vlastimilem Vondruškou a historičkou Evou Doležalovou.

Přehrát vše

Související