iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 9. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
6090
zhlédnutí

Události, komentáře

Jak zastavit Islámský stát — Složení Evropské komise — Skotské referendum — World Press Photo

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jak zastavit Islámský stát

  0:09 do playlistu

  Jak zastavit Islámský stát
  Americký prezident Obama představil strategii, kterou chce dosáhnout zničení teroristů z hnutí Islámský stát. V Iráku hodlá dál likvidovat jejich pozice ze vzduchu a podobnou akci nevyloučil ani v Sýrii. Rusko to označilo za akt agrese. Britové a Němci už odmítli, že by se do případných náletů v Sýrii zapojili. Má se Česko podílet na leteckých úderech proti Islámskému státu? V Událostech komentářích odpoví vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace, předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, bývalý ministr obrany Alexandr Vondra /ODS/ a předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Analýzu připojí redaktor ČT Pavel Novotný. O muslimské komunitě v Česku budeme mluvit se znalcem islámu a arabského světa z Muslimské unie Mohamedem Abbasem a členem petičního výboru Islám v ČR nechceme Martinem Konvičkou.

 • Telegraficky
 • Složení Evropské komise

  34:03 do playlistu

  Složení Evropské komise
  Nejen čeští politici byli včera zaskočeni volbou portfolia, které dostala česká kandidátka na eurokomisařku Věra Jourová. Třeba silné Německo bude mít na starosti spíše okrajovou digitální ekonomiku. Podle jakého klíče Juncker svůj tým sestavil? Probereme s editorem blogu Bruxelles2, korespondentem deníku Ouest-France Nicolasem Gros-Verheydem.

 • Skotské referendum

  41:40 do playlistu

  Skotské referendum
  Skotsko čeká příští týden klíčové referendum o nezávislosti. Kromě nadšení části obyvatel se ale nad severní částí Británie vznáší množství otazníků. Kromě zvažovaného odchodu tamních bank se řeší i to, čím budou Skotové v případě odtržení platit v obchodech. Téma pro spolupracovníka ČT v Británii Ivana Kytku a politologa Bořivoje Hnízda.

 • World Press Photo

  51:47 do playlistu

  World Press Photo
  Nejlepší novinářské fotografie světa jsou k vidění na výstavě z mezinárodní soutěže World Press Photo. Nechybí ani vítězný snímek Johna Stanmeyera nebo fotografie Češky Jany Ašenbrennerové, která získala zvláštní uznání. A právě Jana Ašenbrennerová přijde v závěru pořadu.

Přehrát vše