iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 8. 2014
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
6529
zhlédnutí

Události, komentáře

Ukrajinská krize — Kdo byli banderovci — Spor o šátky ve školách — Islandská sopka — Slovenské národní povstání

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ukrajinská krize

  0:10 do playlistu

  Ukrajinská krize
  Situace na Ukrajině se vyhrocuje – NATO obvinilo Kreml z porušení ukrajinské suverenity. Prezident Putin v odpovědi zdůraznil, že Rusko sice ozbrojený konflikt nechce, je třeba ale mít na paměti, že je jednou z největších jaderných mocností. Co tím chce prezident Putin říct? A jak se k ukrajinské krizi postaví Evropa? Otázky pro předsedu zahraničního výboru sněmovny Karla Schwarzenberga /TOP 09/, místopředsedu výboru PS pro obranu Ivana Gabala /KDU-ČSL/ a předsedu poslaneckého klubu KSČM Pavla Kováčika. K tématu vystoupí i koordinátor Člověka v tísni Tomáš Vlach, který se právě vrátil z Ukrajiny, kde pomáhal s humanitární pomocí.

 • Kdo byli banderovci

  25:48 do playlistu

  Kdo byli banderovci
  Kdo ale skutečně byli lidé, kteří byli schopni se během války spojit s Hitlerem a kteří vraždili české i polské obyvatelstvo na Ukrajině? A za co vlastně skutečně bojovali? Odpoví Jiří Plachý, historik z Vojenského historického ústavu v Praze.

 • Telegraficky
 • Spor o šátky ve školách

  36:42 do playlistu

  Spor o šátky ve školách
  A vrátíme se k případu dvou muslimek, které odešly ze školy kvůli zákazu nošení šátku. Školní řád totiž jakékoliv pokrývky hlavy zakazuje. Podle názoru ombudsmanky ale šlo o diskriminaci. Jak by se česká společnost měla postavit k pokrývkám hlavy? Je správné zakazovat oděv, který označuje příslušnost k náboženství? A pomohl by zákon, který problematiku upraví? Například ve Francii závoje a burky na školách zakázali. Proč a co to přineslo, odpoví politický sociolog Clément Steuer.

 • Islandská sopka

  43:19 do playlistu

  Islandská sopka
  Nad částí Islandu platil několik hodin zákaz létání. Úřady v oblasti vyhlásily nejvyšší stupeň varování kvůli vulkánu, ze kterého začala unikat láva. Hrozí situace podobná té před čtyřmi lety, kdy sopečný prach narušil leteckou dopravu v Evropě? Otázka pro Vladislava Rappricha, vulkanologa z České geologické služby.

 • Slovenské národní povstání

  50:34 do playlistu

  Slovenské národní povstání
  70 let dnes uplynulo od největší vzpoury proti nacistické okupaci. 29. 8. 1944 začalo Slovenské národní povstání. V boji proti nacistům zemi pomáhali taky Poláci, Rumuni, Francouzi a samozřejmě i Češi. Podrobnosti připojí historik Vojenského historického ústavu v Praze Tomáš Jakl.

Přehrát vše

Související