iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 8. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4255
zhlédnutí

Události, komentáře

Česko-čínský byznys — Americko-česká politika — Konflikt na východě Ukrajiny — Muslimské šátky ve školách — Jak se žije v Česku

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Česko-čínský byznys

  0:10 do playlistu

  Česko-čínský byznys
  Čínská elita se sjela do Prahy - v Česku jsou stovky politiků i podnikatelů pod vedením třetího muže komunistické Číny, vicepremiéra Čang Kao-liho. Hlavní cíl? Obchod – s Českem i dalšími státy střední a východní Evropy. Čínští investoři mají široký záběr, zájem mají o lázeňství, stavebnictví, vědu a výzkum nebo energetiku. Dokonce by se chtěli podílet na plánovaném rozšíření Temelína. Je pro Česko orientace na Čínu chytrou volbou nebo pragmatickou nutností? Co jí může malá středoevropská země nabídnout? A měly by jít při obchodu stranou otázky lidských práv? Téma pro ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka /ČSSD/ a místopředsedu sněmovního hospodářského výboru, Františka Laudáta /TOP 09/.

 • Americko-česká politika

  15:05 do playlistu

  Americko-česká politika
  Politicky do Evropy, hospodářsky pryč od ní. Lavírují Češi znovu mezi východem a západem, hledají třetí cestu? A nezapomínají na Spojené státy? O aktuálním naladění mezi Prahou a Washingtonem promluví český velvyslanc v USA Petr Gandalovič.

 • Konflikt na východě Ukrajiny

  24:07 do playlistu

  Konflikt na východě Ukrajiny
  Boje na východě Ukrajiny dál eskalují. Kyjev mluví o otevřeném vpádu ruských vojáků a žádá o pomoc. Mimořádně se kvůli situaci sejde Rada bezpečnosti OSN. Ukrajinské úřady tvrdí, že Moskva přes hranici posílá nové vojáky a především bojovou techniku. Ukrajinská armáda, která v posledních dnech slavila úspěchy a zatlačovala separatisty, je teď zase v defenzivě. Přerostla už situace v opravdovou válku mezi dvěma státy? Jak bude reagovat Evropa a světové společenství, jak odpoví NATO? A co si o situaci myslí běžní Ukrajinci? Řekne z místa náš zpravodaj Miroslav Karas a americký pohled na vztahy v Evropě přidá český velvyslanc v USA Petr Gandalovič.

 • Telegraficky
 • Muslimské šátky ve školách

  37:58 do playlistu

  Muslimské šátky ve školách
  Muslimské šátky rozvířily vzduch v Česku – hlasů pro i proti povolení jejich nošení přibývá. Právo na šátky háji hlavně ombudsmanka Anna Šabatová. Ta dnes zveřejnila oficiální stanovisko k případu dvou muslimek, které kvůli zákazu nošení šátku odešly ze školy. Podle ní se jedná o diskriminaci. Nemyslí si to ale třeba zastupitelé Teplic – ti chtějí naopak vyhláškou ve městě zakázat muslimkám nosit zahalené obličeje. Podle radních to obtěžuje lázeňské hosty. Mělo by Česko zakazovat, nebo být tolerantní? Co vlastně víme o muslimské kultuře a může být šátek důvodem k obavám? Téma pro ombudsmanku Annu Šabatovou, europoslance Stanislava Polčáka /STAN/ a religionistu Ivana Odila Štampacha.

 • Jak se žije v Česku

  52:15 do playlistu

  Jak se žije v Česku
  Životní úroveň Čechů klesá – alespoň ve srovnání s ostatními státy Evropské unie. Přitom ale co se týká kvality života, Česko je na tom docela dobře. Tvrdí to Český statistický úřad. Může za to třeba nízká nezaměstnanost, nebo poměrně silná sociální ochrana. Může Česko dohnat vyspělé Evropské státy nebo bude dál ztrácet krok? Co by se mělo změnit a na co naopak můžeme být pyšní? Odpoví analytička ČSÚ Drahomíra Dubská.

Přehrát vše