iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 8. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
2441
zhlédnutí

Události, komentáře

Kurzarbeit pro Česko — Nový velvyslanec USA v Praze — Opencard — Objev století na Vyšehradě

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kurzarbeit pro Česko

  0:09 do playlistu

  Kurzarbeit pro Česko
  Zkrácená pracovní doba s menším výdělkem, ale s jistým místem – to je kurzarbeit. Podle poradní skupiny expertů má výrazně pomoci zahojit škody, které Česku působí rusko-evropská obchodní válka. Kdo by měl systém spustit, kdo ho zaplatí a jak konkrétně by měl fungovat? Co si o tom myslí politici, co odboráři a co ekonomové? A jaké jsou zkušenosti ze zahraničí? Zeptáme se šéfa odborů Josefa Středuly, místopředsedy sněmovny Jana Bartoška /KDU-ČSL/, ekonomického experta ODS Jana Skopečka a politologa a ekonoma Petra Robejšeka.

 • Telegraficky
 • Nový velvyslanec USA v Praze

  25:09 do playlistu

  Nový velvyslanec USA v Praze
  Do Česka přijíždí nový americký velvyslanec Andrew Schapiro. Právník s českými kořeny dnes i s rodinou přistál na letišti Václava Havla. Ve funkci nahradil Normana Eisena, který Prahu opouští po třech letech ve funkci. Jak se vybírají kandidáti na americké ambasadory? Jak prestižní adresa je pro ně Praha? Jaké teď panují nálady mezi Spojenými státy, Ruskem a dalšími zeměmi? Odpoví Petr Kolář, bývalý český velvyslanec v USA a v Rusku.

 • Opencard

  41:45 do playlistu

  Opencard
  Praha koupí od společnosti eMoneyServices téměř 300 000 licencí k Opencard. Nákup za 22,5 milionu korun po několikahodinovém jednání schválila rada hlavního města. Co se bude s kartou Pražana dít do budoucna? Vydrží v současné podobě, nebo přijde jiný systém a kolik to ještě městskou pokladnu bude stát? Téma pro primátora Tomáše Hudečka /TOP 09/.

 • Telegraficky
 • Objev století na Vyšehradě

  50:13 do playlistu

  Objev století na Vyšehradě
  Archeologové objevili základy zatím nejstaršího známého kostela na Vyšehradě. Podle odhadů vznikl na přelomu 10. a 11. století. Komplex navíc svými rozměry patrně patřil mezi největší stavby své doby ve střední Evropě. Archeologové mluví o objevu století, který nejspíš změní představy o vývoji nejstaršího českého osídlení a kultury. Víc informací o tomto fenoménu prozradí jeden z objevitelů, archeolog Ladislav Varadzin.

Přehrát vše

Související