iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 7. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
4542
zhlédnutí

Události, komentáře

Katastrofa malajsijského letounu — Izrael útočí na Gazu — Lesním mateřským školkám hrozí zánik

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Katastrofa malajsijského letounu

  0:10 do playlistu

  Katastrofa malajsijského letounu
  Malajsijské letadlo, které včera spadlo na území východní Ukrajiny, podle USA někdo sestřelil raketou. Z odpovědnosti se vzájemně obviňují Moskva a Kyjev. V troskách zemřelo 298 cestujících a členů posádky, většinou ze západní Evropy, Austrálie, Ameriky a Asie. Povstalci, kteří území ovládají, slibují, že umožní mezinárodní vyšetřování a důstojný odvoz ostatků. Kdo za sestřelení letounu může? Podaří se to jednoznačně určit? A jak se teď změní vztahy Evropské unie a Ruska? Zeptáme se ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka /ČSSD/, senátora Františka Bublana /ČSSD/ a europoslanců Miloslava Ransdorfa /KSČM/ a Jana Zahradila /ODS/. Analýzu připojí zbrojní analytik Jaroslav Štefec.

 • Telegraficky
 • Izrael útočí na Gazu

  39:13 do playlistu

  Izrael útočí na Gazu
  Izraelská armáda je připravená rozšířit pozemní operace v Pásmu Gazy. Do oblasti vjelo podle svědků několik menších skupin tanků, střelba a výbuchy se tu ozývaly celou noc. Izrael už oznámil první oběť – padl jeden z jeho vojáků, Palestinců zemřelo během akce 27. Má Izrael právo na zasáhnout v Gaze? A kam až může konflikt dojít? I na to se zeptáme hostů ve studiu – senátora Františka Bublana /ČSSD/ a europoslanců Miloslava Ransdorfa /KSČM/ a Jana Zahradila /ODS/. Podrobnosti přímo z Izraele doplní zpravodaj ČT Jakub Szántó.

 • Telegraficky
 • Lesním mateřským školkám hrozí zánik

  50:53 do playlistu

  Lesním mateřským školkám hrozí zánik
  Více než stovce lesních školek s místy pro až tři tisíce dětí hrozí zánik kvůli novému zákonu o dětských skupinách. Nesplňují totiž potřebné parametry. Normu v červnu schválili poslanci. Proč lesní školky stojí za záchranu? A co je pro to potřeba udělat? Odpoví Tereza Valounová, předsedkyně Asociace lesních mateřských škol.

Přehrát vše