iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 6. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
1650
zhlédnutí

Události, komentáře

Kdo bude eurokomisařem? — Služební zákon — Semelová před soud? — Rekordní odškodnění — Rozsudky nad novináři Al-Džazíry — Barokní opera

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kdo bude eurokomisařem?

  0:28 do playlistu

  Kdo bude eurokomisařem?
  Téměř měsíc uplynul od evropských voleb a vláda se stále neshodla na kandidátech na českého eurokomisaře. Koaliční rada o nich bude jednat ve středu. Podle prezidenta Miloše Zemana musí Česká republika vyslat do Bruselu silnou osobnost. Sociálním demokratům zároveň vzkázal, že jejich ministr pro legislativu Jiří Dienstbier poškodil stranu, když nekandidoval do europarlamentu. Jak Jiří Dienstbier reaguje na prezidentovu kritiku? Škodí své vlastní straně? A kdo by měl být českým eurokomisařem? Hostem bude šéf Legislativní rady vlády, ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier /ČSSD/ a europoslankyně Kateřina Konečná /KSČM/.

 • Služební zákon

  15:58 do playlistu

  Služební zákon
  Prezident Zeman se znovu opřel do politických náměstků. Podle něj jde o hnusnou instituci, kterou je potřeba vymýtit, a právě proto podporuje co nejtvrdší verzi služebního zákona. Jak konkrétně bude norma vypadat? Zruší institut politických náměstků? A naláká do státní správy kvalitní lidi? Diskutovat budou šéf Legislativní rady vlády, ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier /ČSSD/ a poslankyně, místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová.

 • Telegraficky
 • Semelová před soud?

  24:22 do playlistu

  Semelová před soud?
  Výroky poslankyně Marty Semelové v Hydeparku ČT24 bude zkoumat politolog – a z jeho závěrů vyplyne, jestli za ně bude trestně stíhána, nebo ne. Semelová například prohlásila, že přiznání Milady Horákové ve vykonstruovaném komunistickém procesu nebylo vynucené. Invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 pak označila za "internacionální pomoc". Probereme s politologem, historikem, bývalým soudním znalcem v oblasti extremismu Zdeňkem Zbořilem.

 • Rekordní odškodnění

  30:44 do playlistu

  Rekordní odškodnění
  30 milionů má zaplatit pražská Vinohradská nemocnice za zničené zdraví. Peníze vysoudila rodina pětiletého chlapce, který se po komplikovaném porodu narodil postižený a je odkázán na nepřetržitou pomoc. Téma pro vedoucího Perinatologického centra Ústava pro péči o matku a dítě Petra Velebila a viceprezidenta Soudcovské unie Tomáše Novosada.

 • Telegraficky
 • Rozsudky nad novináři Al-Džazíry

  45:18 do playlistu

  Rozsudky nad novináři Al-Džazíry
  Sedmi až desetileté tresty vyměřil egyptský soud novinářům katarské televizní stanice Al-Džazíra. Uznal je vinnými za šíření nepravdivých informací a za podporu svého času vládnoucího Muslimského bratrstva. K sedmi letům byli odsouzeni i dva cizinci: Australan Peter Greste a šéf káhirské redakce Mohamed Fadel Fahmy, který má egyptské i kanadské občanství. Probereme s ředitelem iráckého vysílání Rádia Svobodná Evropa Sergejem Daniločkinem.

 • Barokní opera

  50:41 do playlistu

  Barokní opera
  Opera při svíčkách. Národní divadlo po dvou letech obnovilo barokní operu Rinaldo od Georga Fridricha Händela. A v závěru Událostí, komentářů přijde mezzosopranistka Markéta Cukrová.

Přehrát vše