iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 6. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

10 hlasů
3134
zhlédnutí

Události, komentáře

Smutné státní maturity — Poslanecká auta pod ochranou — Mírový plán pro Ukrajinu — Kolaborující církev? — Největší exodus po válce

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Smutné státní maturity

  0:10 do playlistu

  Smutné státní maturity
  Studenti u letošních státních maturit dopadli nejhůř od jejich zavedení – reparát bude muset dělat skoro pětina z nich. Ve srovnání s loňskem se zhoršili ve všech předmětech. Nejslabší byli v matematice, kterou neudělalo 24 % zkoušených. Pětina neuspěla taky v němčině. Co stojí za letošním špatným výsledkem? A jak situaci řešit? Zeptáme se ministra školství Marcela Chládka /ČSSD/.

 • Navýšení penzí
 • Poslanecká auta pod ochranou

  16:05 do playlistu

  Poslanecká auta pod ochranou
  Sněmovna přijala návrh, který má ztížit odtahování aut policií. V praxi ale znemožní odtahování aut poslanců a senátorů. Policie totiž bude moci ze zón placeného stání odtahovat auta jen v případě, že na ně nejprve nasadí botičku a motorista do 24 hodin nepožádá o její odstranění. Vozidlům zákonodárců nebo třeba hasičů ale zákon zakazuje botičku nasadit. Do studia přijde autor návrhu, poslanec ČSSD Stanislav Huml a poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová /ODS/.

 • Telegraficky
 • Mírový plán pro Ukrajinu

  30:26 do playlistu

  Mírový plán pro Ukrajinu
  Ukrajinský prezident Petro Porošenko zveřejnil mírový plán pro ukončení bojů na východě země. Ve čtrnácti bodech mimo jiné žádá odzbrojení povstalců a slibuje jim svobodný odchod ze země. Už příští týden chce také podepsat ekonomickou část asociační dohody s Evropskou unií. Na východě země se ale dál bojuje. Má Porošenkův plán šanci na úspěch? Otázka pro ukrajinistku Lenku Víchovou.

 • Kolaborující církev?

  35:33 do playlistu

  Kolaborující církev?
  Na dnešním jednání sněmovny vzbudily rozruch výroky poslance ze sociální demokracie Igora Jakubčíka. Řekl totiž, že církev kolaborovala s nacistickým Německem a schvalovala vraždy Židů během druhé světové války. Co tím myslel? A stojí si za svými slovy? Poslanec Igor Jakubčík /ČSSD/ přijde do studia České televize. Komentář připojí historik z Vojenského historického ústavu Jiří Plachý.

 • Telegraficky
 • Největší exodus po válce

  48:54 do playlistu

  Největší exodus po válce
  Počet uprchlíků ve světě překročil hranici 50 milionů. Podle zprávy OSN je jich nejvíc od konce druhé světové války. A přes polovinu tvoří děti. Téma pro Michala Brožu, vedoucího Informačního centra OSN v Praze, a pro Marka Štyse, vedoucího humanitárních programů organizace Člověk v tísni.

Přehrát vše

Související