iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 5. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2466
zhlédnutí

Události, komentáře

Konec ostravských lagun? — Oslavy konce války — Změny státních maturit — Evropské volby

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Konec ostravských lagun?

  0:27 do playlistu

  Konec ostravských lagun?
  Ropné laguny plné toxických kalů by měly z ostravského centra zmizet do čtyř let. Práce na jejich likvidaci přitom už dva roky stojí. Konečná likvidace podle ministra průmyslu Jana Mládka bude dražší než miliarda korun, kterou loni uvolnila vláda. Hrozí na Ostravsku ekologická katastrofa? Je nejnovější termín likvidace opravdu reálný? A kolik to daňové poplatníky ještě bude stát? Hostem Událostí, komentářů bude ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek /ČSSD/. Šéfa resortu se zeptáme i na kondici českého průmyslu.

 • Telegraficky
 • Oslavy konce války

  18:16 do playlistu

  Oslavy konce války
  Rusko slavilo Den vítězství. Na Rudém náměstí v Moskvě přihlížel vojenské přehlídce prezident Vladimir Putin. Letos to měla být víc než kdy předtím demonstrace síly Ruska světu. Na příchod sovětských vojáků téměř do svobodné Prahy se vzpomínalo i v české metropoli. Oslav na ruské ambasádě se ale nezúčastnil prezident Zeman ani nejvyšší ústavní činitelé. Téma okomentují kritik ruské vlády, profesor Andrej Zubov a vojenský historik Eduard Stehlík.

 • Telegraficky
 • Změny státních maturit

  34:55 do playlistu

  Změny státních maturit
  Na středních školách skončila písemná část státních maturit. Výsledky se žáci dozvědí příští pátek, kdy začne ústní část zkoušky. Pro příští rok plánuje ministr školství řadu změn, které mají maturity zlevnit. Podle něj se za ně zbytečně utratilo víc než 80 milionů. Jak budou zkoušky z dospělosti vypadat? Je povinná maturita z matematiky dobrý nápad? A můžou plány ministra opravdu ušetřit? Zeptáme se odborného konzultanta EDUin Tomáše Feřtka.

 • Berlusconi se v domově důchodců pustil do práce
 • Evropské volby

  44:17 do playlistu

  Evropské volby
  Pokračuje série předvolebních debat s lídry stran a hnutí, kandidujících do Evropského parlamentu. Dnešními hosty budou Ondřej Hýsek /Moravané/, Štefan Tišer /Strana rovných příležitostí/ a Pavel Telička /ANO/.

Přehrát vše