iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 5. 2014
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
3536
zhlédnutí

Události, komentáře

Jak vykupovat pozemky? — První jízda RailJetu — Porody jinak? — Evropské volby 2014

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jak vykupovat pozemky?

  0:09 do playlistu

  Jak vykupovat pozemky?
  Už zítra rozhodnou poslanci na mimořádné schůzi o tom, jestli bude stát za pozemky nutné ke stavbě silnic a železnic nabízet jejich vlastníkům vyšší ceny. Dohody by mohly pomoct třeba k dokončení silnice R35 z Hradce Králové do Mohelnice. Majitelům pozemků doteď hrozilo vyvlastňování. Projde novela zákona sněmovnou bez problémů? A zrychlí dostavbu problematických silnic? Probereme s ministrem dopravy Antonínem Prachařem /ANO/ a předsedou poslaneckého klubu ODS, exministrem dopravy Zbyňkem Stanjurou /ODS/.

 • První jízda RailJetu

  11:43 do playlistu

  První jízda RailJetu
  Rychlovlak RailJet poprvé vyjel s cestujícími. České dráhy ho nasadily na trase z Prahy přes Brno do Vídně. Souprava může jet rychlostí až 230 kilometrů za hodinu, v praxi ale takové tempo nabírá až v Rakousku. Raijetů je nakonec pouze sedm namísto původně zamýšlených patnácti. A jejich nákup se stal jedním z nejdiskutovanějších v historii Českých drah. Jak pomůžou české železniční dopravě, se zeptáme šéfredaktora ŽelPage.cz Josefa Petráka.

 • Telegraficky
 • Porody jinak?

  27:14 do playlistu

  Porody jinak?
  Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček chce znovu zřídit komisi porodních asistentek, kterou zrušil jeho předchůdce Leoš Heger. Podle Mladé Fronty Dnes by měla vytvořit pravidla pro jejich další vzdělávání. A má taky zajistit, aby ženy mohly v nemocnici rodit s asistentkou, kterou si vybraly. Téma pro ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka /ČSSD/ a porodníka Všeobecné fakultní nemocnice 1. LF UK Pavla Caldu.

 • Telegraficky
 • Zahajovací koncert Pražského jara
 • Evropské volby 2014

  41:56 do playlistu

  Evropské volby 2014
  I dnes nabídneme předvolební debatu lídrů politických stran a hnutí kandidujících do Evropského parlamentu. Diskutovat budou Petr Mach /Svobodní/, Ondřej Liška /Zelení/ a Klára Samková /Úsvit/.

Přehrát vše