iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 4. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3737
zhlédnutí

Události, komentáře

Ukrajinská krize — Celní policie? — Nový šéf odborů — Otto Dix: Válka

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ukrajinská krize

  0:10 do playlistu

  Ukrajinská krize
  Ukrajinská armáda pokračuje ve své operaci proti rebelům na východě země. Ruský prezident Putin to označil za velmi vážný zločin, za který Kyjev ponese následky. A ukrajinský premiér Arseňij Jaceňuk zase Rusko obvinil, že chce vyvolat 3. světovou válku. Separatisté ve Slavjansku zadrželi autobus nejmíň se sedmi pozorovateli OBSE – je mezi nimi i jeden Čech. V případě, že Rusové překročí hranice Ukrajiny, povolá česká armáda 1200 vojáků k zajištění hranic – prohlásil náčelník generálního štábu Petr Pavel. Do Doněcku se spojíme se zpravodajem Miroslavem Karasem. Do studia přijde vojenský analytik Martin Koller. A nabídneme rozhovor s polským prezidentem Bronislavem Komorowskim, který je v Praze na summitu Východní partnerství.

 • Telegraficky
 • Celní policie?

  23:50 do playlistu

  Celní policie?
  O rozšíření svých pravomocí v oblasti trestního řízení usiluje Celní správa – a ministru financí Andreji Babišovi už předložila oficiálně sepsaný záměr. Jde hlavně o to, aby mohla prověřovat a vyšetřovat všechny trestné činy spáchané porušením daňových předpisů. S informací přišel deník Insider. Potřebuje stát represivní složku podobného typu? Mají se celníci přímo podílet na vyšetřování daňových úniků? A znamená to, že Andrej Babiš bude mít svoji vlastní policii? Hostem bude ředitel odboru pátrání Generálního ředitelství cel ČR Milan Poulíček a Jaroslav Spurný z Respektu.

 • Nový šéf odborů

  37:39 do playlistu

  Nový šéf odborů
  Odbory povede Josef Středula, dosavadní předseda svazu KOVO. Na sjezdu ho zvolili členové Českomoravské konfederace odborových svazů. Lídra centrála neměla od loňského podzimu, kdy z funkce odešel Jaroslav Zavadil. Na co se chce nový šéf ČMKOS zaměřit a jaké má priority? Zeptáme se Josefa Středuly.

 • Telegraficky
 • Otto Dix: Válka

  48:30 do playlistu

  Otto Dix: Válka
  Drážďanská galerie Albertinum představuje u příležitosti stého výročí začátku 1. světové války jeden z nejslavnějších válečných obrazů. Triptych Válka musel autor schovávat před nacisty v Krušných horách. V čem je unikátní řekne historička umění Marie Rakušanová.

Přehrát vše