iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 4. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

9 hlasů
2751
zhlédnutí

Události, komentáře

Východní partnerství — Napětí na Ukrajině — Spor o Čínu — Kumulace funkcí — Potopený trajekt

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Východní partnerství

  0:07 do playlistu

  Východní partnerství
  Krize na Ukrajině je jedním z hlavních témat konference států takzvaného Východního partnerství, která začala na Pražském hradě. Prezident Miloš Zeman při zahájení prohlásil, že by summit mohl přispět k snížení napětí v regionu – třeba nabídkou zprostředkování oběma stranám konfliktu. Za unii se debaty účastní komisař pro rozšíření Štefan Fülle. Spolu s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem /ČSSD/ bude hostem Událostí, komentářů.

 • Napětí na Ukrajině

  11:54 do playlistu

  Napětí na Ukrajině
  Rusko ohlásilo velké vojenské manévry u hranic s Ukrajinou. Moskva přesouvá ke společnému pomezí svoje jednotky i techniku poté, co Kyjev znovu zasáhl proti separatistům. Až pět jich zemřelo u Slavjansku při přestřelkách s ukrajinskými vojáky. Schyluje se na východě Ukrajiny k vojenskému konfliktu? Téma pro ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka /ČSSD/, eurokomisaře pro rozšíření Štefana Fülleho a bezpečnostního analytika Jana Schneidera.

 • Telegraficky
 • Spor o Čínu

  26:11 do playlistu

  Spor o Čínu
  Vláda chce rozšířit obchodní spolupráci a zlepšit vztahy s Čínou – nebude ji proto kritizovat kvůli okupaci Tibetu. Opozice to odmítá a tvrdí, že kabinet vyměnil ochranu lidských práv za peníze. Diskutovat bude ministr zahraničí Lubomír Zaorálek /ČSSD/ a poslankyně, místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová.

 • Kumulace funkcí

  37:17 do playlistu

  Kumulace funkcí
  Sociální demokrat Josef Novotný zůstane karlovarským hejtmanem i poslancem. Nevyhověl tak doporučení strany, aby si vybral pouze jednu z funkcí. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka označil Novotného rozhodnutí za chybné. Ten ale považuje souběh funkcí za výhodný pro řešení problémů svého regionu. Jak zareaguje vedení strany? Oslabí to vládu Bohuslava Sobotky? Probereme s ministrem zahraničních věcí, místopředsedou ČSSD Lubomírem Zaorálkem. Josef Novotný účast nejprve přislíbil a později zrušil.

 • Telegraficky
 • Potopený trajekt

  46:59 do playlistu

  Potopený trajekt
  Počet obětí ztroskotaného jihokorejského trajektu se vyšplhal na 162. Dál se pohřešuje 140 lidí. Pátrání navíc komplikuje špatná viditelnost. Naděje na přežití – například ve vzduchových kapsách – je podle záchranářů mizivá a každou hodinou klesá. Do Hong Kongu se spojíme se zpravodajkou Českého rozhlasu Kateřinou Procházkovou.

 • Česká básnířka Vladimíra Čerepková

Přehrát vše

Související