iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 4. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2356
zhlédnutí

Události, komentáře

Ne dostavbě Temelína — Armáda v krizi? — Odškodnění Jourové — Budoucnost Prahy — Rozhovor s Jonasem Kaufmannem

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ne dostavbě Temelína

  0:09 do playlistu

  Ne dostavbě Temelína
  Jaderná elektrárna Temelín se zatím rozšiřovat nebude. Státní energetický gigant ČEZ zrušil tendr na třetí a čtvrtý blok. A to kvůli změnám na evropském energetickém trhu a také včerejšímu rozhodnutí vlády, která odmítla dát jakoukoli státní záruku za výkupní ceny elektrické energie. Obejde se Česká republika bez dostavby Temelína? Hostem bude zvláštní velvyslanec ČR pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška, místopředseda dozorčí rady ČEZ Václav Pačes, místopředseda hospodářského výboru Milan Urban /ČSSD/ a bývalý ministr průmyslu a obchodu, expert ODS pro oblast hospodářství Martin Kuba.

 • Telegraficky
 • Armáda v krizi?

  27:03 do playlistu

  Armáda v krizi?
  Pokud Česko nebude dávat víc peněz na obranu, česká armáda spojencům ze Severoatlantické aliance v případě války příliš nepomůže. Podle Hospodářských novin, které mají tajnou zprávu NATO k dispozici, je část jednotek na kritické úrovni. Jde hlavně o dělostřelce, protivzdušnou obranu nebo zásobovače. Podle ministerstva obrany je alianční zpráva nejkritičtější za posledních 5 let. Téma pro velvyslance ČR při NATO Jiřího Šedivého a Jana Gazdíka z Aktuálně.cz.

 • Odškodnění Jourové

  37:25 do playlistu

  Odškodnění Jourové
  2,7 milionu korun za ušlý zisk musí zaplatit ministerstvo spravedlnosti Věře Jourové – rozhodl Obvodní soud pro Prahu 2. Současná ministryně pro místní rozvoj strávila v roce 2006 měsíc ve vazbě kvůli údajné korupci při opravě zámku v Budišově. Rozsudek není pravomocný. Bude se ministerstvo spravedlnosti odvolávat? A je běžné, že se člověk odškodnění za nezákonnou vazbu dočká až po osmi letech? Zeptáme se náměstkyně ministryně spravedlnosti Hany Marvanové.

 • Telegraficky
 • Budoucnost Prahy

  45:52 do playlistu

  Budoucnost Prahy
  Praha by se neměla rozrůstat mimo své současné hranice. První podklady z nového územního plánu naznačují, že by se mělo stavět uvnitř města. Proč se Praha nemá rozšiřovat? A znamená to, že v metropoli bude méně zelených ploch? Probereme s architektem Romanem Kouckým.

 • Rozhovor s Jonasem Kaufmannem

  51:37 do playlistu

  Rozhovor s Jonasem Kaufmannem
  V Obecním domě večer vystoupí slavný tenorista z Metropolitní opery Jonas Kaufmann. Tentokrát nepřivezl pásmo árií, ale komornější program – písně Franze Schuberta doprovázené pouze pianistou. S Jonasem Kaufmannem nabídneme exkluzivní rozhovor.

Přehrát vše