iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 4. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3955
zhlédnutí

Události, komentáře

Dohoda o OKD — Napětí na Ukrajině — Maďarské volby — Průmysl na vzestupu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dohoda o OKD

  0:10 do playlistu

  Dohoda o OKD
  V Dole Paskov by se mělo těžit až do konce roku 2017. Dohodl se na tom ministr financí Andrej Babiš s předsedou představenstva společnosti NWR. Prostředky vláda poskytne jen na sociální programy horníků, a to do výše 600 milionů korun. Proč má stát posílat peníze Dolu Paskov? A proč šéf státní kasy nakonec změnil názor, když původně jakoukoli podporu OKD odmítal? Hostem bude vicepremiér, ministr financí, předseda hnutí ANO Andrej Babiš a poslanec, místopředseda hospodářského výboru sněmovny František Laudát /TOP 09/.

 • Stav českého zdravotnictví
 • Telegraficky
 • Napětí na Ukrajině

  24:39 do playlistu

  Napětí na Ukrajině
  Proruští separatisti vyhlásili v ukrajinském Doněcku samozvanou republiku a prezidenta Putina žádají o vyslání takzvané mírové mise. Do 11. května chtějí zároveň uspořádat referendum, ve kterém by se lidé k osamostatnění vyjádřili. Kyjev obviňuje Moskvu, že se Ukrajinu snaží rozložit zevnitř. Úřadující prezident země je připravený proti separatistům se zbraněmi použít podle svých slov protiteroristická opatření. Jaký scénář v případě Doněcku je teď nejpravděpodobnější? A v kterých dalších regionech Ukrajiny hrozí podobný vývoj situace? Téma pro zahraničního zpravodaje ČT Josefa Pazderku a politického geografa Martina Riegla.

 • Telegraficky
 • Průmysl na vzestupu

  37:55 do playlistu

  Průmysl na vzestupu
  Český průmysl přidává na tempu – proti loňsku firmy vyrábějí skoro o 7 procent víc a mírné zlepšení je to i v porovnání s výsledkem z předchozího měsíce. Podnikům roste počet zakázek. A daří se i stavebnictví. Probereme s generálním ředitelem Svazu podnikatelů ve stavebnictví Miloslavem Maškem a poradcem předsedy vlády, makroekonomem ČMKOS Jaroslavem Šulcem.

 • Maďarské volby

  45:37 do playlistu

  Maďarské volby
  Víkendové parlamentní volby v Maďarsku s přehledem vyhrála strana Fidesz premiéra Viktora Orbána, jakkoli zatím není jasné, jestli bude mít i ústavní většinu. A co znamená pro Maďarsko a Evropu velký úspěch nacionalistů? S podrobnostmi se přihlásí zahraniční zpravodaj ČT David Miřejovský.

 • Fenomén ABBA

Přehrát vše

Související