iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 4. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
2388
zhlédnutí

Události, komentáře

Kdo nařídil střelbu na Majdanu? — Soumrak politických stran? — RPG míří na burzu — Vesmírná roztržka

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kdo nařídil střelbu na Majdanu?

  0:10 do playlistu

  Kdo nařídil střelbu na Majdanu?
  Ukrajina obvinila exprezidenta Janukovyče z přímé odpovědnosti za krveprolití během protivládních protestů. Podle vyšetřovatelů se na přípravě masakru podílely i desítky ruských agentů. Odstřelovači během února zabili v ulicích metropole přes sto lidí a další stovky zranili. Jak se podobné akce vyšetřují? Jak je zajištěna nestrannost? A proč teď Janukovyč kritizuje anexi Krymu? Hosty budou zpravodaj ČT Josef Pazderka, bezpečnostní expert Marian Brzybohatý a ukrajinistka Lenka Víchová.

 • Telegraficky
 • Soumrak politických stran?

  25:56 do playlistu

  Soumrak politických stran?
  Tradiční politické strany se v posledních letech potýkají s úbytkem svých členů. S čísly zamíchaly i nedávné sněmovní volby. Zatímco hnutí ANO eviduje několik tisíc nových přihlášek, ODS nebo lidovci přišly o stovky kolegů. Co stojí za poklesem členské základny? Můžou za to strany samotné, nebo jde o celosvětový trend? Téma pro politology Ladislava Mrklase a Jiřího Pehe, zpravodaje ČT v Německu Martina Jonáše a zpravodaje ČT v USA Martina Řezníčka.

 • RPG míří na burzu

  44:53 do playlistu

  RPG míří na burzu
  Majitel bývalých hornických bytů v Moravskoslezském kraji – společnost RPG Byty – vstupuje na burzu. Plánuje tam prodat víc než polovinu svých akcií. Podle společnosti se tím pro nájemníky nic nezmění. Jejich zástupci se ale obávají, že se další prodeje bytů zcela zastaví. Probereme s mluvčím RPG Byty Petrem Handlem a předsedou Sdružení nájemníků BYTYOKD.CZ Romanem Macháčkem.

 • Telegraficky
 • Vesmírná roztržka

  54:48 do playlistu

  Vesmírná roztržka
  Americká NASA pozastavila spolupráci s Ruskem. Její zaměstnanci nebudou smět do země cestovat a přeruší kontakty s tamními kolegy. Jedinou výjimkou jsou projekty týkající se Mezinárodní vesmírné stanice. NASA přitom ještě minulý týden tvrdila, že její vztahy s Moskvou jsou i přes anexi ukrajinského Krymu dobré. Víc s odborníkem na kosmonautiku Tomášem Přibylem a zpravodajem ČT ve Washingtonu Martinem Řezníčkem.

Přehrát vše