iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 3. 2014
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2472
zhlédnutí

Události, komentáře

Jak financovat zdravotnictví? — Napětí na Krymu — Obnovený projekt Amazonu? — Příběh Veletržního paláce

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jak financovat zdravotnictví?

  0:09 do playlistu

  Jak financovat zdravotnictví?
  Poplatek za pobyt v nemocnici rozděluje koalici. Po ministrovi financí Andreji Babišovi volá po jeho obnovení i šéf lidovců Pavel Bělobrádek. Sociální demokraté jsou proti. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček chce dvoumiliardový výpadek nemocnicím kompenzovat zvýšením platby za státní pojištěnce. Svůj plán bude v pondělí obhajovat na vládě. Jak je potřeba změnit systém zdravotnictví, aby mělo smysl do něho lít další peníze? Obnoví se poplatek za pobyt v nemocnici? A jak to bude s dalšími zdravotnickými poplatky? Hostem bude ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček /ČSSD/, poslanec, předseda zdravotnického výboru sněmovny Rostislav Vyzula /ANO/ a ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Roman Prymula.

 • Telegraficky
 • Napětí na Krymu

  23:38 do playlistu

  Napětí na Krymu
  Lídři osmadvacítky se v Bruselu radí o řešení krize na Ukrajině. Ve hře je i možné zpřísnění sankcí proti Rusku. K tomu už přistoupily Spojené státy – Barack Obama rozšířil seznam lidí, kterým zmrazí majetek. Moskva v reakci na to ohlásila postihy namířené proti devíti americkým představitelům. Dolní komora ruského parlamentu mezitím ratifikovala dohodu o připojení Krymu. S aktuálními informacemi ze summitu Evropské unie se přihlásí zpravodajem Bohumil Vostal. Jsou sankce účinným nástrojem v mezinárodní politice? Probereme s analytikem Ústavu mezinárodních vztahů Ondřejem Ditrychem.

 • Obnovený projekt Amazonu?

  36:58 do playlistu

  Obnovený projekt Amazonu?
  Jihomoravský kraj nabídl společnosti Amazon vlastní pozemky u brněnského letiště Tuřany. Chce tak zachránit projekt výstavby logistického centra, který odmítli brněnští radní. Dá se čekat, že firma na alternativní nabídku kývne? A co by investice znamenala pro celý region? Téma pro generálního ředitele CzechInvest Ondřeje Votrubu.

 • Telegraficky
 • Příběh Veletržního paláce

  47:00 do playlistu

  Příběh Veletržního paláce
  Funkcionalistický klenot české architektury – pražský Veletržní palác – proslul díky největšímu požáru v historii Prahy. Jeho dějiny ale byly dramatické od samého počátku. Ukazuje to výstava Příběh Veletržního paláce. Víc řekne architektka Radomíra Sedláková.

Přehrát vše