iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 11. 2013
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3854
zhlédnutí

Události, komentáře

Kompenzace za sKarty — Sporné restituce — Konec víz do Kanady — Romeo a Julie

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kompenzace za sKarty

  0:09 do playlistu

  Kompenzace za sKarty
  Víc než 200 milionu korun chce Česká spořitelna za ukončení projektu sKaret. Podle smlouvy s ministerstvem práce a sociálních věcí je měla provozovat až do roku 2024. Projekt ale nakonec skončí na konci dubna příštího roku – prezident už podepsal příslušný zákon. Kdo je odpovědný za případnou škodu v řádu stovek milionů korun? A měl by stát České spořitelně zaplatit požadované náhrady? Hostem bude bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek /TOP 09/ a místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

 • Petr Nečas od výslechu
 • Telegraficky
 • Sporné restituce

  21:07 do playlistu

  Sporné restituce
  Církevní restituce se ukazují jako nejzásadnější problém ve vyjednávání o možné vládní koalici ČSSD, ANO a lidovců. Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka chce s představiteli církví jednat o jejich revizi, s cílem omezit finanční požadavky na státní rozpočet. Zatímco ANO se debatám nebrání, KDU-ČSL chce zachovat současný stav. Jsou smlouvy o finančním narovnání nezvratné? A za jakých okolností by církve přistoupily na novou dohodu? Diskutovat bude ekonom pražského arcibiskupství, předseda expertní komise církví Karel Štícha a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

 • Konec víz do Kanady

  37:45 do playlistu

  Konec víz do Kanady
  Češi už si na cestu do Kanady nebudou muset obstarávat víza. Kanadské velvyslanectví tuto povinnost zrušilo. Ottawa víza obnovila před čtyřmi lety, když narostl počet žadatelů o azyl. Co přinese zrušení vízové povinnosti? A je možné, že se znovu zvedne imigrační vlna do Kanady? Probereme s kanadským velvyslancem v Praze Otto Jelinkem.

 • Telegraficky
 • Romeo a Julie

  49:08 do playlistu

  Romeo a Julie
  Státní opera uvádí mimořádnou premiéru. Nového zpracování se dočkala Shakespearova tragédie Romeo a Julie. Choreografii na hudbu Sergeje Prokofjeva více než dva roky připravoval Petr Zuska. Téma pro taneční publicistku Ninu Vangeli.

Přehrát vše