iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 7. 2013
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3906
zhlédnutí

Události, komentáře

Fischer bez dluhů — Problematická fotovoltaika — Jak dál v Národní galerii?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Fischer bez dluhů

  0:36 do playlistu

  Fischer bez dluhů
  Jan Fischer nastoupí na ministerstvo financí bez dluhů z prezidentské kampaně. V posledních dnech mu dárci poslali víc než pět milionů korun. Všechny pohledávky se zavázal splatit právě do dneška. Už zítra jmenuje nový úřednický kabinet prezident. Bude Jan Fischer dobrým správcem státní kasy, když svoji prezidentskou kampaň vedl na dluh? A proč mu přistály na kontě miliony právě v době, kdy byl vybrán na post šéfa resortu financí v Rusnokově vládě? Hostem bude předseda volebního výboru Jana Fischera, lékař Jan Pirk, analytik Transparency International Jiří Fiala, politolog Masarykovy demokratické akademie Lukáš Jelínek a redaktor Respektu Ondřej Kundra.

 • Telegraficky
 • Problematická fotovoltaika

  28:31 do playlistu

  Problematická fotovoltaika
  Českým domácnostem a firmám hrozí, že budou muset platit další miliardy na podporu obnovitelných zdrojů. Energetický regulační úřad se obává, že zákonodárci nestihnou navyšování poplatků za zelenou elektřinu včas zarazit. Úřad zároveň spustil kontroly solárních elektráren – a odhalil nedostatky u desítek firem. Podpoří sněmovna novelu zákona o podporovaných zdrojích, aby se zastavilo zvyšování cen elektřiny? A podaří se ji schválit tak, aby začala platit od roku 2014, jak plánuje Ministerstvo průmyslu a obchodu? Probereme s poslancem, místopředsedou hospodářského výboru Františkem Laudátem /TOP 09/ a poslancem, místopředsedou stínové vlády KSČM pro hospodářskou politiku Jiřím Dolejšem /KSČM/.

 • Byznys dnes
 • Jak dál v Národní galerii?

  43:16 do playlistu

  Jak dál v Národní galerii?
  Ještě to není ani týden, co se Jiří Fajt stal ředitelem Národní galerie – a už to vypadá, že se ve funkci dlouho neohřeje. Známého kurátora jmenovala ministryně kultury v demisi Alena Hanáková jen několik dní před svým odchodem z ministerstva. Jejímu nástupci Jiřímu Balvínovi ale vadí, že bez výběrového řízení. Vydrží Jiří Fajt ve funkci ředitele? A jak stabilizovat situaci v Národní galerii? Téma pro historika umění Technické univerzity v Liberci Tomáše Vlčka.

Přehrát vše

Související