iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 5. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
4708
zhlédnutí

Události, komentáře

Kdo (ne)připravoval amnestii? — Proces s neonacistkou — Jak kontrolovat potraviny? — Spor o Hitlerovu sbírku

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kdo (ne)připravoval amnestii?

  0:36 do playlistu

  Kdo (ne)připravoval amnestii?
  Spor o autorství novoroční amnestie graduje. Podle Miloše Zemana ji spolupřipravoval bývalý Klausův hradní právník Pavel Hasenkopf. Podílel se prý hlavně na té části, která zastavuje dlouhotrvající trestní řízení. Pavel Hasenkopf ale odpovědnost za konečnou podobu amnestie odmítá a za autora nepřímo označuje státního zástupce Zdeňka Koudelku, který působil na ministerstvu spravedlnosti. Kdo je autorem amnestie? Co všechno věděl ministr spravedlnosti o její konečné podobě? A podílel se na ní exposlanec a ministerský stážista Zdeněk Koudelka? Hostem bude ministr spravedlnosti Pavel Blažek /ODS/.

 • Proces s neonacistkou

  26:19 do playlistu

  Proces s neonacistkou
  Za přísných bezpečnostních opatření a obrovského zájmu médií začal v Mnichově soud s neonacistkou Beate Zschäpeovou. Čelí obžalobě z deseti rasově motivovaných vražd. Policii unikala 13 let. Jak velký je zájem německé společnosti o tento proces? A kdy se očekává rozsudek? Do Mnichova se spojíme se zpravodajem ČT Martinem Jonášem. Stav současné nejen německé ultrapravicové scény pak probereme s odborníkem na extremismus Miroslavem Marešem.

 • Jak kontrolovat potraviny?

  35:01 do playlistu

  Jak kontrolovat potraviny?
  Technická sůl v uzeninách, maso obsahující nepovolená léčiva nebo jed na krysy v opatkách. Kauzy, které v poslední době vířily emoce mezi Českem a Polskem. Jak zlepšit kontrolu kvality potravin se proto v Praze radil ministr zemědělství a jeho polský protějšek. Jaké konkrétní kroky chystají? A pomůžou zabránit tomu, aby se nekvalitní potraviny dostaly na trh? Téma pro Marka Minarczuka z polského velvyslanectví.

 • Spor o Hitlerovu sbírku

  42:31 do playlistu

  Spor o Hitlerovu sbírku
  Sochy ze soukromé sbírky Adolfa Hitlera vydržely na česko-rakouské zemské výstavě ve Vyšším Brodě jen několik hodin. Pořadatele je museli uklidit – návštěvníci totiž ostře protestovali. Existuje etická hranice toho, co se má a nemá vystavovat? A diskredituje umělecké dílo osoba, která ho vlastnila? Probereme s ředitelem Galerie Rudolfinum Petrem Nedomou.

Přehrát vše