iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 4. 2013
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2762
zhlédnutí

Události, komentáře

Výbuch v Texasu — Změny v ÚSTR — Spor kvůli dotacím — Protest před Mánesem

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výbuch v Texasu

  0:26 do playlistu

  Výbuch v Texasu
  Město West v americkém Texasu zdevastoval výbuch továrny na hnojiva. Úřady mluví až o patnácti mrtvých a víc než sto šedesáti zraněných. Exploze otřásla domy vzdálenými až desítky kilometrů. Ve městě žije početná komunita potomků českých přistěhovalců. Na místo proto míří na přání ministra zahraničí velvyslanec Petr Gandalovič. Do Westu se spojíme s jednou z obyvatelek Marcelou Vaculíkovou. Kam sahají kořeny českých imigrantů žijících ve městě? Probereme s autorkou knih o krajanech v Texasu Evou Střížovskou.

 • Telegraficky
 • Změny v ÚSTR

  16:28 do playlistu

  Změny v ÚSTR
  Nová šéfka Ústavu pro studium totalitních režimů Pavla Foglová plánuje další personální změny. Vymění ředitelku Archivu bezpečnostních složek Miluši Kukánovou. Skončit by měl také blízký spolupracovník odvolaného Daniela Hermana Pavel Žáček a ekonomický náměstek René Schreier. Podle Foglové s ní nekomunikují a tím ohrožují chod ústavu. Co dalšího nová šéfka ÚSTR chystá? Jak chce instituci „odpolitizovat“? A za jakých okolností vznikla její koncepce? Hostem bude ředitelka Ústavu pro studium totalitních režimů Pavla Foglová.

 • Spor kvůli dotacím

  32:55 do playlistu

  Spor kvůli dotacím
  Část starostů bude v polovině května demonstrovat kvůli evropským dotacím. Nelíbí se jim plán vlády na jejich čerpání v letech 2014 až 2020. Obávají se korupce při rozdělování obcím. Tvrdí, že vláda navíc systém nastavila tak, že část peněz zůstane nevyčerpaná. Kabinet to odmítá. Co přesně starostům vadí? Zeptáme se analytika Sdružení místních samospráv ČR Zdeňka Miklase.

 • Byznys dnes
 • Protest před Mánesem

  40:41 do playlistu

  Protest před Mánesem
  Výtvarníci obsadili pražský Mánes. Dvoudenním protestem chtějí vyjádřit svůj nesouhlas s tím, jak Nadace českého výtvarného umění kdysi prestižní výstavní síň provozuje. Téma pro Jiřího Ptáčka z iniciativy Mánes umělcům a Milana Bufka, člena správní rady Nadace českého výtvarného umění.

Přehrát vše