iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 4. 2013
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3028
zhlédnutí

Události, komentáře

Obžaloba Davida Ratha — Spor o zástupce ombudsmana? — Hrozba války? — Prověrka "zahraničních agentů" — Archikultura 2013

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obžaloba Davida Ratha

  0:36 do playlistu

  Obžaloba Davida Ratha
  Kauza obviněného poslance Davida Ratha míří k soudu. Státní zástupce Petr Jirát dnes podal obžalobu. Spolu s dalšími deseti lidmi viní poslance z korupce při rozdělování veřejných zakázek ve Středočeském kraji. Samotný Rath měl převzít úplatek 16 milionů korun. Za to by mohl strávit ve vězení až dvanáct let. Jak bude postupovat obhajoba? Zeptáme se právního zástupce Davida Ratha Romana Jelínka.

 • Telegraficky
 • Spor o zástupce ombudsmana?

  16:27 do playlistu

  Spor o zástupce ombudsmana?
  Ombudsman Pavel Varvařovský má ode dneška nového zástupce. Slib do rukou předsedkyně sněmovny složil dosavadní poslanec ČSSD Stanislav Křeček. Ombudsman ale s jeho zvolením nesouhlasí – preferoval totiž jiného kandidáta. Bude spolupráce Pavla Varvařovského se Stanislavem Křečkem fungovat? A proč politici neumožnili ombudsmanovi mít vedle sebe zástupce, se kterým si v právu rozumí? Téma pro nového zástupce ombudsmana Stanislava Křečka.

 • Hrozba války?

  30:09 do playlistu

  Hrozba války?
  Napětí kvůli výhrůžkám KLDR roste. Severní Korea vyzvala země, které mají v Pchjong-jangu ambasády, aby zvážily evakuaci zaměstnanců. Doporučení obdrželo i české velvyslanectví. Američani agresivní rétoriku berou vážně a oznámili, že posílí protiraketovou obranu v Tichomoří. Jsou Severokorejci schopní ohrozit vzdálená území nukleárním útokem? A jak reaguje Rusko? Považuje válečnou hrozbu za reálnou? Do Moskvy se spojíme se zpravodajem ČT Miroslavem Karasem.

 • Prověrka "zahraničních agentů"

  30:39 do playlistu

  Prověrka "zahraničních agentů"
  Britský rocker Mark Knopfler zrušil plánované koncerty v Rusku. Protestuje tak proti postupu ruských úřadů, které zahájily nečekané kontroly v neziskových organizacích. Údajně mají odhalit tajné finanční toky, jimiž cizí sponzoři podporují ruskou opozici. Na detaily se zeptáme zpravodaje ČT v Moskvě Miroslava Karase.

 • Byznys dnes
 • Archikultura 2013

  40:52 do playlistu

  Archikultura 2013
  Světový specialista na divadelní nábytek Radim Ulmann vystavuje v ostravském Domě umění. Uznávaný architekt a designér je autorem interiérů řady tuzemských i zahraničních scén. A bude hostem Událostí, komentářů.

Přehrát vše

Související