iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 2. 2013
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2603
zhlédnutí

Události, komentáře

Změna ústavy? — Bulharská krize — Napětí v jihočeské koalici — 30 minut po půlnoci

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Změna ústavy?

  0:29 do playlistu

  Změna ústavy?
  Měla by se kvůli novoroční amnestii změnit ústava? Otázka, na kterou hledali odpověď nejvyšší představitelé justice v Senátu. Pozvání dostal i prezident Klaus – přijít ale odmítl. Podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka je amnestie legitimní a měnit ústavu potřeba není. Dál ji ale kritizují někteří soudci i politici. Senátoři chtějí na Klause podat žalobu pro velezradu – a shánějí potřebné podpisy. Probereme s děkanem Právnické fakulty UK Alešem Gerlochem.

 • Výbuch ve Frenštátu
 • Telegraficky
 • Bulharská krize

  15:38 do playlistu

  Bulharská krize
  Ani demise vlády premiéra Borisova neuklidnila napětí v Bulharsku. Nespokojení lidé v noci znovu vyrazili do ulic. Velká demonstrace je podle bulharského tisku plánovaná na víkend – organizátoři ji svolávají prostřednictvím sociálních sítí. Protestovat chtějí nejen proti vysokým cenám elektřiny, ale i proti "celé vládnoucí politické třídě". Situací kolem energetické firmy ČEZ a jejího působení v zemi se mezitím snaží v Bruselu uklidnit vedení firmy i diplomaté. Jak číst současnou krizi v Bulharsku? Zeptáme se bulharisty Miroslava Kouby z Filosofické fakulty Univerzity Pardubice.

 • Napětí v jihočeské koalici

  24:55 do playlistu

  Napětí v jihočeské koalici
  Jihočeský krajský radní Václav Kučera z KSČM, který spolupracoval s STB, je pro sociální demokraty na tomto postu nepřijatelný. Rozhodl tak klub zastupitelů a výkonný výbor strany. Koaliční KSČM se včera svého radního zastala – a ČSSD dnes komunisty podruhé vyzvala k okamžitému řešení. Mají být někdejší spolupracovníci Státní bezpečnosti v krajských radách? Hostem bude předseda KSČM Vojtěch Filip.

 • Případ Pistorius
 • Byznys dnes
 • 30 minut po půlnoci

  38:18 do playlistu

  30 minut po půlnoci
  V Česku má premiéru film režisérky Kathryn Bigelow 30 minut po půlnoci. Líčí hon na nejhledanějšího teroristu světa Usámu bin Ládina a jeho následné dopadení v Pákistánu. Proč se film dostal na černou listinu některých politiků a představitelů CIA? A jaký je? Téma pro odbornici na terorismus Radanu Makariusovou a filmovou kritičku Darinu Křivánkovou.

Přehrát vše