iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 2. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2023
zhlédnutí

Události, komentáře

Boj proti zadlužování — Pokuta pro ROP Severozápad — Plagiátorská aféra — Werichova vila — Cena Apollo 2012

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Boj proti zadlužování

  0:38 do playlistu

  Boj proti zadlužování
  Poslanci v prvním čtení podpořili návrh finanční ústavy, která zavádí omezení pro zadlužování státu a také sankce za jejich porušení. Na podobě ústavního zákona se ale musí koalice shodnout s opozicí. Ta návrh kritizuje a ve druhém čtení bude požadovat změny. Co konkrétně jí vadí? Je vláda připravena na ústupky? A dokáže finanční ústava zabránit narůstajícímu veřejnému dluhu? Hostem bude předseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Pavel Suchánek /ODS/ a poslanec, člen Rozpočtového výboru Jiří Dolejš /KSČM/.

 • Zeman s lídry ČSSD
 • Telegraficky
 • Pokuta pro ROP Severozápad

  21:55 do playlistu

  Pokuta pro ROP Severozápad
  Kvůli chybám a neprůhlednému rozdělování dotací z Regionálního operačního programu Severozápad budou zřejmě muset Ústecký a Karlovarský kraj zaplatit zhruba 2,5 miliardy korun. Pokutu stanovila Evropská komise. Všichni tři bývalí ředitelé ROP Severozápad a další lidé čelí obvinění z možné snahy zmanipulovat rozdělování evropských peněz. Jak se k sankci staví současné vedení úřadu? A co bude znamenat pro rozpočty obou krajů? Téma pro předsedu Výboru Regionální rady ROP Severozápad Petra Navrátila.

 • Plagiátorská aféra

  31:45 do playlistu

  Plagiátorská aféra
  Německá ministryně školství Annete Schavanová přišla kvůli podezření z opisování v disertační práci o doktorský titul. Pro blízkou spojenkyni kancléřky Angely Merkelové by plagiátorství mohlo znamenat konec ve vládě. Volá po něm hlavně opozice. Schavanová ale odstoupit nehodlá a chce, aby jí doktorát vrátil soud. Má šanci uspět? A co nařčení z plagiátorství pro ministryni školství znamená? Zeptáme se publicisty Jaroslava Šonky.

 • Werichova vila

  37:51 do playlistu

  Werichova vila
  Spor o Werichovu vilu je zřejmě u konce. Před podepsáním je nová dohoda o spolupráci mezi Medou Mládkovou a Prahou 1. Barokní dům na pražské Kampě, který patřil rodině Jana Wericha, by pak prošel rekonstrukcí a už příští rok se otevřel veřejnosti. Probereme s historikem architektury Zdeňkem Lukešem.

 • Cena Apollo 2012

  43:54 do playlistu

  Cena Apollo 2012
  Večer bude vyhlášena cena české hudební kritiky APOLLO za rok 2012. Jeden ze sedmi nominovaných hudebníků si za své album odnese sošku od výtvarníka Maxima Velčovského a částku šedesát tisíc korun. Rozhovor s vítězem nabídneme na závěr pořadu.

Přehrát vše