iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 1. 2013
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2226
zhlédnutí

Události, komentáře

Nový šéf Národního divadla — (Ne)zákonné sKarty — Boj s viry — 80 let od Hitlerova vzestupu

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nový šéf Národního divadla

  0:35 do playlistu

  Nový šéf Národního divadla
  Národní divadlo bude mít nového ředitele. Od srpna ho povede dosavadní šéf Divadla J. K. Tyla v Plzni Jan Burian. Jeho jmenování doporučil ministryni kultury Aleně Hanákové tým expertů, který zároveň vypracoval návrh transformace Národního divadla. Proč se nakonec ministryně rozhodla pro Jana Buriana? Zeptáme se přímo Aleny Hanákové. Jaké plány má nový šéf s Národním Divadlem? Prozradí sám Jan Burian. A poslední turbulence na první scéně okomentuje i divadelní kritička Marie Reslová.

 • Telegraficky
 • (Ne)zákonné sKarty

  27:37 do playlistu

  (Ne)zákonné sKarty
  Ministerstvo práce a sociálních věcí neoprávněně nakládá s citlivými daty v projektu sKaret. Tvrdí to Úřad pro ochranu osobních údajů, který po rezortu chce, aby do konce června chyby napravil. Systém má buď skončit, nebo znovu projít schvalováním sněmovnou. Šéfka rezortu Ludmila Müllerová tvrdí, že už má novou legislativu připravenou a chce o ní jednat s premiérem. Dokáže údajné chyby napravit? Téma pro mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí Štěpánku Filipovou a místopředsedu výboru pro sociální politiku Romana Sklenáka /ČSSD/.

 • Rezignace radní Baborové
 • Boj s viry

  36:00 do playlistu

  Boj s viry
  Do Prahy přijel jeden z předních světových virologů Erling Norrby. Dlouholetého člena výborů pro udělování Nobelových cen a sekretáře Královské švédské akademie věd totiž Univerzita Karlova ocenila čestným doktorátem. Norrby svůj život zasvětil preventivní medicíně. V roce 1986 byl třeba organizátorem vůbec první vědecké konference o AIDS. Jak se lékařům daří s virem HIV bojovat? A má cenu se nechat očkovat třeba před chřipkou? Zeptáme se právě Erlinga Norrbyho.

 • Byznys dnes
 • 80 let od Hitlerova vzestupu

  44:07 do playlistu

  80 let od Hitlerova vzestupu
  Před 80 lety se Adolf Hitler dostal v Německu k moci. Po úspěchu ve volbách a jmenování do funkce kancléře, které mělo být podle představ politiků jen na několik měsíců, začal likvidovat své protivníky a stát přestavovat. Po roce a půl byl potvrzen prvním mužem tehdejšího Německa. Co stálo za Hitlerovým vzestupem a úspěchem ve volbách? A jak se Němci s jeho odkazem vyrovnávají? Odpoví historik Jaroslav Šebek.

Přehrát vše