iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 1. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

13 hlasů
9148
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o fiskální pakt — Rozdělená společnost? — Nepokoje v Egyptě — Méně peněz na kulturu

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o fiskální pakt

  0:38 do playlistu

  Spor o fiskální pakt
  Nečasova vláda bude muset řešit další problém. Strana TOP 09 totiž přišla s podmínkou týkající se nové koaliční smlouvy. Chce do ní prosadit připojení Česka k fiskálnímu paktu Evropské unie – a to ještě letos. Jinak nově vznikající dokument o koaliční spolupráci nepodepíše. Jenže občanští demokraté plán zpřísňující rozpočtovou disciplínu jednotlivých států dlouhodobě kritizují. Shodnou se vládní strany na fiskálním paktu? A nebo toto ultimátum znamená počátek nové krize v koalici? Téma pro místopředsedkyni TOP 09 Helenu Langšádlovou, prvního místopředsedu ODS a ministra průmyslu Martina Kubu a stínového ministra financí a ekonomického experta ČSSD Jana Mládka.

 • Telegraficky
 • Povolební klid Miloše Zemana
 • Rozdělená společnost?

  23:07 do playlistu

  Rozdělená společnost?
  Ani po zvolení nové hlavy státu se neuklidnilo napětí mezi příznivci obou prezidentských kandidátů. Podporovatelé poraženého Karla Schwarzenberga sepsali petici, ve které vzkazují Miloši Zemanovi, že není jejich prezidentem. Na tu zase reaguje iniciativa, která nového prezidenta podporuje. Jsou podobné petice na místě? Podaří se překonat rozdělení z přímé volby? Hostem bude iniciátorka petice proti Miloši Zemanovi, režisérka Monika Le Fay a senátor Vladimír Dryml.

 • Utrpení syrských dětí
 • Nepokoje v Egyptě

  36:26 do playlistu

  Nepokoje v Egyptě
  Při demonstracích v Egyptě už zemřelo víc než padesát lidí. Od neděle platí v několika oblastech výjimečný stav a zákaz nočního vycházení. Politický konflikt by podle egyptského ministra obrany mohl vést až ke zhroucení státu. Vrací se Egypt pomyslně dva roky zpátky? A jak se bude situace dál vyvíjet? Zeptáme se arabisty Jana Čuříka.

 • Byznys dnes
 • Méně peněz na kulturu

  44:02 do playlistu

  Méně peněz na kulturu
  Ministerstvo kultury chce letos rozdělit v grantech na živé umění méně peněz – ve srovnání s loňským rokem téměř o sto milionů korun. Zástupci kulturních časopisů a představitelé výtvarného umění kvůli tomu poslali otevřené dopisy ministryni Aleně Hanákové. Probereme s šéfredaktorem časopisu Tvar Adamem Borzičem.

Přehrát vše

Související