iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 8. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
3524
zhlédnutí

Události, komentáře

Rekordní benzin — Kauce za Davida Ratha — Boj se syntetickými drogami — Český film v 50. letech

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rekordní benzin

  0:37 do playlistu

  Rekordní benzin
  Pohonné hmoty bortí cenové rekordy. Benzin se už prodává i za 40 korun za litr a na maximu je taky nafta. To všechno přesto, že cena ropy rekordy neláme. Za pohonné hmoty si ale lidé připlatí taky jinde ve světě. Třeba ve Francii proto tamní vláda dočasně snížila spotřební daň. Dočkáme se podobného kroku taky od české vlády? A existuje cenová hranice, za kterou už lidé benzin nebo naftu kupovat nebudou? Téma pro předsedu rozpočtového výboru Pavla Suchánka /ODS/ a předsedu hospodářského výboru Milana Urbana /ČSSD/. Komentář připojí odbornice na psychologii trhu Jitka Vysekalová.

 • Kauce za Davida Ratha

  20:28 do playlistu

  Kauce za Davida Ratha
  Dostane se David Rath na kauci z vazby? Celá věc se dál komplikuje. Proti poslancově propuštění se postavil žalobce Petr Jirát, který Rathovu kauzu dozoruje. Advokáti bývalého hejtmana navíc stále nesehnali potřebných 14 milionů. O pomoc už požádali zakladatele Nadačního fondu proti korupci Karla Janečka. Ten je ale nakonec odmítl. Proč podnikatel vůbec celou věc zvažoval? Odpoví právě Karel Janeček.

 • Telegraficky
 • Boj se syntetickými drogami

  35:43 do playlistu

  Boj se syntetickými drogami
  Padl průlomový trest za prodávání syntetických drog v takzvaných Amsterdam shopech. Soud potvrdil dvouleté vězení pro mladého Poláka, který je provozoval. Nabízel drogy jako sběratelské předměty. Nový zákon tuto praxi zakázal a kamenné prodejny už nefungují. Celý byznys se ale přesunul na internet. Jak úspěšný je boj státu s výrobci syntetických drog? Zeptáme se ředitele Národní protidrogové centrály Jakuba Frydrycha.

 • Byznys dnes
 • Český film v 50. letech

  43:48 do playlistu

  Český film v 50. letech
  Podle některých nejtěžší roky českého filmu objevuje nová kniha Naplánovaná kinematografie. Zaměřuje se na období po zestátnění filmového průmyslu v roce 1945 a popisuje, jak efektivní byla tehdy filmová propaganda. Nachází přitom ale taky kvalitní snímky, které se na Barrandově točily v zahraniční produkci. Čím byly filmy 50. let specifické? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude filmový historik Ivan Klimeš.

Přehrát vše