iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 8. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
7552
zhlédnutí

Události, komentáře

Napětí v DPP — Spor o DPH — Assangův azyl

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Napětí v DPP

  0:38 do playlistu

  Napětí v DPP
  Vladimír Lich už není ředitelem pražského dopravního podniku. Z funkce ho odvolalo představenstvo firmy. Pro byli tři členové z pěti. Odvolání Liche ve středu doporučila dozorčí rada, zároveň ho zbavila funkce v představenstvu. A to jen několik hodin poté, co podal trestní oznámení na osm lidí, kteří podepisovali smlouvy ke sporným zakázkám DPP. Co se děje v pražském dopravním podniku? Proč zástupci koalice hlasují proti vůli primátora? Téma pro prvního náměstka pražského primátora Tomáše Hudečka /TOP 09/ a místopředsedu dozorčí rady, poslance Davida Vodrážku /ODS/. Komentář přidá Filip Černý z Reportérů ČT.

 • Telegraficky
 • Spor o DPH

  28:50 do playlistu

  Spor o DPH
  Senát odmítl další klíčovou předlohu z dílny Nečasova kabinetu - návrh na zvýšení sazeb DPH na patnáct a jednadvacet procent. Proti hlasovala opozice, ale i senátor za ODS Jaroslav Kubera. Zákon teď míří zpátky do sněmovny. Podaří se jí horní komoru přehlasovat? Zvednou pro zvýšení DPH ruku i poslanci, kteří při prvním schvalování předlohu kritizovali? A co na ní vadí koaličním senátorům? Diskutovat přijde senátor Jaroslav Kubera /ODS/ a náměstek ministra financí Ladislav Minčič /ODS/.

 • Assangův azyl

  41:33 do playlistu

  Assangův azyl
  Ekvádor udělil azyl Julianu Assangeovi. Spoluzakladatel serveru Wikileaks se na jeho ambasádě v Londýně skrývá už dva měsíce. Snaží se tím vyhnout vydání do Švédska, kde čelí obvinění ze znásilnění. Případ vyvolal ostrou diplomatickou roztržku mezi Británií a Ekvádorem. Co pro Assange azyl znamená? Je vůbec možné dostat ho z Británie proti vůli úřadů? A jak reálná je varianta, že Britové velvyslanectví odeberou diplomatický status? Do Londýna se spojíme se spolupracovníkem ČT Ivanem Kytkou.

Přehrát vše