iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 7. 2012
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3911
zhlédnutí

Události, komentáře

Aktivista Petr Lessy? — Odkaz Antonína Holého — Předražené zakázky?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Aktivista Petr Lessy?

  0:38 do playlistu

  Aktivista Petr Lessy?
  Politický tlak na policejního prezidenta sílí. Podle premiéra Petra Nečase /ODS/ nakročil Petr Lessy na cestu politického aktivisty. Na zítra si ho navíc na Hrad pozval prezident Václav Klaus. Je pozice Petra Lessyho v čele policie za daných okolností udržitelná? Tlačí vládní politické špičky na jeho odchod? Obávají se nezávislé policie? Nebo Petr Lessy svojí proklamací opravdu opouští pozici nezávislého a nestranného šéfa policie? Debatovat budou senátor Jaroslav Kubera /ODS/ a poslanec František Bublan /ČSSD/. Napětí mezi policejním prezidentem a koaličními špičkami okomentuje bezpečnostní analytik serveru Česká pozice Jan Schneider.

 • Telegraficky
 • Odkaz Antonína Holého

  22:22 do playlistu

  Odkaz Antonína Holého
  Zemřel Antonín Holý. Český chemik, který přeneseně pomohl zachránit miliony lidí na celém světě. Jeden z nejvýznamnějších českých vědců posledních let totiž objevil preparáty, které se staly základem pro léčbu mnoha závažných onemocnění, jako jsou AIDS, pásový opar či virová hepatitida typu B. Jak dokázal z československého výzkumu prosadit své objevy do celosvětové praxe? Jaký odkaz zanechal českým kolegům? Téma pro Holého kolegu Zdeňka Havlase, bývalého ředitele Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd.

 • Předražené zakázky?

  33:29 do playlistu

  Předražené zakázky?
  Předražoval pražský dopravní podnik zakázky? Podle analýzy, kterou si zadal magistrát hlavního města, měly být zakázky nadhodnoceny až o půl miliardy korun. Bývalý ředitel podniku Martin Dvořák výsledky odmítá a chce podat trestní oznámení na primátora Bohuslava Svobodu /ODS/.Jak průkazným důkazem je zpracovaná analýza? A nemají výpady proti vedení magistrátu jen zabránit rozkrývání neprůhledných zakázek pražského dopravce? Debatovat budou advokát Václav Láska, který analýzu vypracoval, a bývalý ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Martin Dvořák.

 • Byznys dnes
 • Návrat do volné přírody

Přehrát vše