iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 6. 2012
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
6229
zhlédnutí

Události, komentáře

Špatně hospodařící stát? — Výstraha pro Sýrii — Král flamenca

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Špatně hospodařící stát?

  0:38 do playlistu

  Špatně hospodařící stát?
  Opakující se chyby a nedostatky v hospodaření Česka s evropskými penězi. To jsou závěry zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu. Podle ní stát chybuje jak při čerpání peněz z Unie, tak i u českých příspěvků do rozpočtu sedmadvacítky. Státní kase navíc podle NKÚ ročně unikne 10 miliard korun kvůli špatnému výběru a správě DPH. Ministerstvo financí kritiku odmítá jako účelovou. Kde dělá česká vláda podle NKÚ chyby? A jsou závěry zprávy objektivní? Zeptáme se náměstka ministra financí Ladislava Minčiče /ODS/ a viceprezidenta NKÚ Miloslava Kaly. Komentář připojí taky redaktor Aktuálně.cz Petr Holub.

 • Kauza letounů CASA
 • Telegraficky
 • Výstraha pro Sýrii

  27:03 do playlistu

  Výstraha pro Sýrii
  Severoatlantická aliance odsoudila páteční sestřelení tureckého vojenského letadla syrskou armádou. Incident označila za nepřijatelný. Pokud by měla situace v regionu eskalovat, NATO je zřejmě připravené zareagovat. Samotné Turecko pohrozilo odvetou, zejména pokud syrské jednotky překročí turecké hranice. V Sýrii se mezitím rozhořely dosud největší boje mezi armádou a ozbrojenou opozicí v blízkosti metropole Damašku. Hrozí v regionu válečný konflikt? Odpoví český velvyslanec při NATO Martin Povejšil a politický geograf Michael Romancov.

 • Byznys dnes
 • Král flamenca

  41:46 do playlistu

  Král flamenca
  Jeden z nejuznávanějších žijících hudebníků s těmi nejhbitějšími flamenkovými prsty. Tak bývá označován Paco de Lucía, kytarista který proslavil španělskou hudbu po celém světě. Své mistrovství předvede v pražské Lucerně, kde vystoupí společně se sedmičlennou skupinou. Do metropole se vrací po dvou letech. Jaké je flamenco v jeho podání? Nabídneme vám rozhovor právě s Paco de Lucíou. Jeho hudbu pak okomentuje hudební publicista Martin Starý.

Přehrát vše